هتلداری در آلمان
کد خبر: 536

آوسبیلدونگ هتلداری در آلمان

picture

مهاجرت و تحصیل در کشور آلمان،همواره از محبوبیت بسیار بالایی میان مهاجران برخوردار میباشد.مشاغل و رشته های بسیار زیادی در آلمان وجود دارد که مهاجران به دنبال تحصیل و یا کار در این موارد میباشند.هتل داری یکی از این مشاغل است که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

متخصصین گردشگری و اوقات فراغت درک خوبی از اصول فروش، مهارت های عالی برقراری ارتباط دارند و معمولا بیشتر از یک زبان خارجی را می توانند صحبت کنند. اکثرا برای وقایع میزبانی، مدیریت رویدادهای ورزشی و حتی مدیریت تجاری تعلیم می بینند.

ترکیب هنر آرامش داشتن با شایستگی، لازمه مدیریت صنعت گردشگری می باشد، گردشگری تخصصی علمی و کاربری معروف می باشد. معمولا، مدارک دانشگاهی در گردشگری، هتلداری و اوقات فراغت، درک عمیق مدیریت، استراتژی های ارائه و حتی زبان های مختلفی را ارائه می دهد. مثال هایی از برنامه های تحصیلی شامل مدیریت و مشاوره گردشگری بین الملی، جاذبه ها و مدیریت پارک های تفریحی با سبک خاص و برنامه ریزی رویداد ها می باشد.

برخی از معروف ترین حرفه ها در گردشگری و اوقات فراغت شامل عناوین شغلی مانند آژانس مسافرتی، مربی تناسب اندام، کارکنان هتل و استراحتگاه های تفریحی یا راهنمای تور می باشند. فرصت ها تا مدیریت رستوران یا متخصص حمل و نقل نیز گسترش می یابد. یک حرفه در گردشگری بیش از هر تکنیک توانمندی نیازمند مهارت های مردم محور می باشد.

آلمان به عنوان کشوری که به شدت روی گردشگری بین الملی خود سرمایه گذاری می کند شناخته می شود. دانشجوی لیسانس گردشگری در آلمان بیشتر در مورد اینکه مردم آلمان می خواهند  به کجا سفر کنند و همچنین چگونه آلمان رتبه خود را در میان 10 کشور برتر در درآمد بالا در گردشگری حفظ کرده است را نیز می آموزند.

برای برنامه لیسانس گردشگری ضروری می باشد که دانشجویان در آلمان در مورد تاریخچه و پیشرفت های اخیر این حوزه ، روانشناسی اجتماعی و اهمیت فرهنگی مسافرت و تمامی جنبه های تجاری برای برنامه ریزی، ارتقا و تهیه خررمات گردشگری به مشتریان را بیاموزند.

 
 

 

 

برنامه های تحصیلی لیسانس گردشگری در آلمان فقط کلاس های یادگیری سنتی نمی باشند. آنها همچنین در فعالیت های عملی مهم، مطالعات موردی، شبیه سازی تجاری، گشت و گذار، مطالعه شخصی، کارآموزی و فرصت های تحصیلاتی خارج از کشور نیز شرکت می کنند.

پس از دریافت مدرک لیسانس در گردشگری، فارق التحصیلان در آلمان واجد شرایط کار در هر نقطه از جهان، در نقش های ارزشمندی چون مدیر استراحتگاه، برنامه ریز سفر، تسهیل کننده امور تفریحی، مجری تور، کدیر رویداد یا مشاور گردشگری و سیاست های همگانی خواهند بود.

بعد از دریافت مدرک لیسانس، دانشجوی فارق التحصیل موقعیت های شغلی مانند نماینده مسافرتی، مجری تورهای گروهی، مدیر مرکز اطلاعات، مدیر هتل یا رستوران، مسئول گردشگری و همچنین نماینده امور تعطیلات را پیدا کند. مکان هایی احتمالی که ممکن است آن ها را استخدام کنند شامل مراکز اطلاعات گردشگری، آژانس های مسافرتی و هتل ها باشند.

گردشگری در آلمان، که به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در اروپاست، در سال های اخیر با روند رو به رشدی همراه بوده است. موقعیت های توریستی کشور آلمان از جمله پارامترهای دارای اهمیت برای تحصیل علاقه مندان در رشته هتلداری در آلمان محسوب می شود. این کشور در حال حاضر با برخورداری 6,135 موزه، 366 سالن تئاتر، 45000 زمین تنیس، 122 پارک طبیعی ملی و 648 زمین گلف یکی از بزرگترین کشورهای گردشگر پذیر در جهان محسوب می شود.

میزان درآمد حاصل از بخش گردشگری در آلمان در سال بیش از 390 میلیارد یورو ارزیابی شده و طی یک همه پرسی انجام شده در میان 36 کشور عضو در شاخص برند ملی، 53% افراد آلمان را جزء برترین صاحبان میراث غنی فرهنگی و مناظر طبیعی زیبا می دانند. 

تاریخچه رشته هتلداری در آلمان

آلمان کشوری است واقع در غرب اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک و دریای بالتیک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند؛ این کشور زمستان های سرد و تابستان های گرمی داشته و سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در آن شرایطی را فراهم نموده تا مقصد بسیاری مطلوبی برای سرمایه گذاران تلقی گردد.از اصلی ترین شهرهای آلمان که توانسته مقام اول تا پنجم برترین های صنعت هتلداری در اروپا را از آن خود کند می توان به کولونگ، هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ و برلین اشاره کرد. هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان، هجدهمین مقصد توریستی دنیا می باشد. این شهر مرکز رویدادهایی همچون کنسرت، تئاتر، سینما و مجموع رویدادهای فرهنگی است. صنعت هتلداری و جهانگردی، صنایع مختلفی را در بر می گیرد که برای نمونه می توان از محل اقامت، رستوران، بار و حمل و نقل نام برد.

 
 

 

 

برترین مراکز ارائه دهنده رشته هتلداری در آلمان

صنعت هتل داری یکی از بزرگترین و سریع ترین صنایع در حال رشد در جهان است این بدان معنا می باشد که در آلمان و سایر کشورها احساس نیاز به متقاضیان در زمینه مدیریت هتلداری بسیار ملموس می باشد. دانشگاه SRH در برلین(هوخشوله) یکی از دانشگاه های خصوصی آلمان است که رشته های تحصیلی ارائه شده در آن شامل طراحی صدا، مدیریت بین المللی هتل ها و تبلیغات عنوان شده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای متقاضیان رشته مدیریت هتلداری در مقطع لیسانس برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، ماهیانه 590€ ( یورو) می باشد.

دانشگاه SRH hochschule برلین، دانشگاهی دولتی است که دروس ارائه شده در تمام مقاطع آن به زبان های آلمانی و انگلیسی تدریس می شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی متفاوت بسیار متغیر بوده و باید اذعان داشت شهریه تحصیلی برای شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دارای تفاوت چشم گیری است.

شرایط تحصیل و کار در آلمان

از جمله دلایلی که آلمان را به عنوان مقصدی ایده آل برای تحصیل متقاضیان معرفی می نماید می توان به تحصیل رایگان در اغلب دانشگاه ها، سیستم آموزشی باکیفیت، موقعیت های شغلی بسیار برای کار کردن، تعدددروس و رشته تحصیلی برای انتخاب و هزینه پایین زندگی اشاره کرد. تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان که شمار آن ها از 300 مرکز نیز متجاوز می باشد در بیش از 1000 برنامه تحصیلی امکان پذیر بوده و از جمله مشهورترین آن ها می توان به دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ، کارلسروهر، هامبورگ و فرایبورگ اشاره نمود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی در صورتی که متقاضی تسلط لازم به زبان آلمانی را داشته باشد، رایگان خواهد بود. ساعت کاری در آلمان بسیار انعطاف پذیر و تحت نظر قانون هر فردی مجاز به 8 ساعت کار در روز خواهد بود.

 
 

 

 

دروس و گرایشات رشته هتلداری در آلمان

با توجه به وابستگی مفرط فعالیت در رشته هتلداری به تسلط بر برقراری ارتباط با افراد، می توان اظهار داشت اکثر دروس ارائه شده در مقطع کارشناسی این رشته حول محور ارتقای روابط عمومی کاربرد دارند. برای نمونه از دروس ارائه شده در این رشته می توان اصول ایمنی و کمک های اولیه، رزرواسیون، پذیرش، گفت و شنود و مکاتبات زبان انگیسی را نام برد. 

افراد پس از یادگیری چنین دروسی قادر به فعالیت در مشهورترین هتل های واقع در بهترین شهرهای آلمان خواهند بود. پیرامون این مقوله باید خاطرنشان کرد متوسط حقوق هتلداران آلمانی در سال 2021 معادل با 6300€ (یورو) برآورد شده است.

 
 

 

 

گرایشات و موقعیت های شغلی رشته هتلداری در آلمان

از جمله گرایشات رشته هتلداری می توان به مدیر هتل، مدیر مقصد، مدیر گردشگری، مدیر رستوران و پذیرایی و مدیر فروش اشاره کرد. هتلداری و جهانگردی دو صنعت متفاوت هستند که دارای نقاط مشترک زیادی می باشند، هتلداری تمام فعالیت های مرتبط با مهمان نوازی از جمله رستوران ها، کشتی های کروز و پارک های تفریحی را در بر می گیرد. برخی از دروس رشته مدیریت جهانگردی و هتلداری عبارتند از مدیریت منابع انسانی، اصول مهمان نوازی و جهانگردی ، بازاریابی و مدیریت درآمد می باشد. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آلمان شامل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، مدارک سوابق شغلی و گواهی پشتیبانی مالی شامل می گردد. 

 
 

 

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/m2lq84

پربیننده ترین
اخبار داغ