مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری
کد خبر: 431

اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری

picture

یکی از روش‌های دیگری که برای مهاجرت به اسپانیا مورد استقبال قرار گرفته، مهاجرت به اسپانیا بدون نیاز به سرمایه گذاری است. این روش نیاز به مدارک و قوانینی دارد که نقش مهمی برای پذیرش درخواست مهاجرت برعهده دارند. در ادامه قصد داریم مطالبی را خصوص این نوع مهاجرت ارائه دهیم.

روش‌های مختلف مهاجرت به اسپانیا
به طور کلی شش راه مختلف برای دریافت اقامت کشور اسپانیا وجود دارد که در اینجا به تمامی این اقامت ها اشاره می‌کنیم:

تولد:

طبق قوانین کشور اسپانیا اگر فرزندی متولد شود و پدر یا مادر تبعه کشور اسپانیا داشته باشد، این فرزند به دنیا آمده تابعیت کشور اسپانیا را خواهد داشت. به عبارت دیگر در صورتی که فرزندی به دنیا آمده باشد و پدر یا مادر اسپانیایی داشته باشد حتی اگر هر گوشه‌ای از جهان ( حتی به غیر از اسپانیا ) به دنیا آمده باشد می تواند از کشور اسپانیا درخواست تابعیت و پاسپورت این کشور را بدهد و اقامت و تابعیت این کشور را همزمان دریافت کند. به جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه می گردد به مقاله ای با عنوان « اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق تولد » رجوع بفرمایید.

ازدواج:

در این راه در صورتی که شخصی با یکی از افراد تبعه کشور اسپانیا ازدواج کند، طبق قوانین کشور اسپانیا می تواند درخواست اخذ اقامت کشور اسپانیا را به اداره مهاجرت این کشور بدهد. در واقع طبق قوانین کشور اسپانیا کسی که اقامت و یا تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشد می تواند برای همسر خود نیز درخواست اقامت کند و به همسر خود در کشور اسپانیا ملحق شود. مقاله ای با عنوان « ازدواج در اسپانیا »‌ می تواند اطلاعات کاملی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

پناهندگی:

این نوع اقامت برای کسانی مناسب است که طبق قوانین بین المللی و توافق انجام شده در کنوانسیون ژنو، به خاطر داشتن عقیده نژاد عضویت در گروه های سیاسی در معرض خطر جانی قرار دارند و همچنین در کشور خود ترس از شکنجه شدید دارند؛ می توانند این نوع اقامت دریافت کنند. اما در سال‌های گذشته کشور اسپانیا هیچگاه کشوری نبوده است که پذیرای مناسبی برای پناهندگان باشد . موسسه مشاوره ای MIE هیچ خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و این مطلب را صرفاً جهت اطلاع عموم آورده است. در صورت تمایل می توانید به لینک « شرایط پناهندگی در اسپانیا » رجوع بفرمایید.

کار:

یکی از روش‌های موجود برای اخذ اقامت کشور اسپانیا ، اقامت کاری است. در این نوع اقامت شخص متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرما در کشور اسپانیا داشته باشد تا بتواند ویزای کاری این کشور را دریافت کند. یکی از مواردی که دریافت این اقامت را سخت و دشوار می سازد، این است که نباید نیروی کاری داخلی موجود باشد تا کارفرما اجازه داشته باشد از خارج از کشور نیرو بگیرد. در واقع طبق قوانین کشور اسپانیا نباید یک خارجی جای یک نیروی کار آماده در کشور اسپانیا را بگیرد و این امکان تنها در صورتی وجود دارد که شخص متقاضی نیروی کلیدی باشد و متخصصی مانند این نیرو در کشور اسپانیا بسیار نایاب باشد. از این گذشته نرخ بیکاری در این کشور نیز تا حدودی بالاست. لذا مهاجرت کاری به این کشور امری نیست که با سهولت انجام شود. چنانچه تمایل دارید با وضعیت و شرایط بازار کار اسپانیا بیشتر آشنا شوید و این کشور را به لحاظ اقتضای مهاجرت کاری بیشتر بشناسید ، توصیه ما مراجعه به مقاله ی « شرایط کار در اسپانیا » می باشد.

 تحصیل :

راه دیگر مهاجرت به کشور اسپانیا راه تحصیل است. در این نوع اقامت ، متقاضی باید پذیرش از دانشگاهی در کشور اسپانیا داشته باشد تا بتواند اقامت تحصیلی این کشور را اخذ کند. در صورتی که با اقامت تحصیلی متقاضی موافقت شود، شخص متقاضی اقامتی به اندازه طول دوره تحصیل می تواند دریافت کند و پس از گذراندن دوره تحصیلی می تواند با پیدا کردن شغل در این کشور اقامت کاری نیز دریافت کند. در واقع اقامت های تحصیلی باید به اقامت های کاری یا سرمایه‌ گذاری تبدیل شوند تا بتوانند به اقامت دائم منجر شوند. برای آگاهی از بهترین دانشگاهها در اسپانیا ، هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور و مسائل مربوط به اخذ ویزای دانشجویی آن می توانید به لینک « تحصیل در اسپانیا » مراجعه بفرمایید.

مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه گذاری

اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری امکان پذیر است. بنابراین کلیه افرادی که از تمکن مالی برای اخذ اقامت این کشور برخوردار هستند، با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانند جهت مهاجرت به اسپانیا اقدام کنند.

اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که علاقه‌مند هستند هر چه سریع‌تر اقامت دائم اسپانیا را به دست بیاورند و علاقه‌ای به ادامه تحصیل یا راه اندازی کسب و کار جدید در این کشور را ندارند.

تنها گزینه مورد توجه متقاضیان، اخذ اقامت دائم اسپانیا به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن است. تا بتوانند از امکانات رفاهی مناسبی که در این کشور وجود دارد بهره‌مند شوند و با مهاجرت به اسپانیا زندگی در یک کشور خوش آب و هوا و آرام را تجربه کنند.

اگر با چگونگی اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری یا از طریق تمکن مالی آشنایی کافی ندارید. با ما همراه باشید و با مراحل مهاجرت به اسپانیا از این طریق بیشتر آشنا شوید.

توانایی مالی جهت اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری

از مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری می‌توان به این نکته اشاره کرد که سرپرست خانواده باید درآمدی در حدود ۲۵۰۰ یورو برای خودش، ۱۰۰۰ یورو برای همسرش و ۵۰۰ یورو به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال در نظر داشته باشد که این مبلغ برای اخذ اقامت اسپانیا برای یک خانواده پنج نفره در حدود ۳۵۰۰ یورو در ماه خواهد بود.

شرایط دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری
اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری از راه خود حمایتی امکان پذیر است. شرایط دریافت این نوع اقامت به این شکل می باشد که شخص باید از سه خصوصیت اصلی برخوردار باشد:

1 . شخص متقاضی حداقل دارای دو ملک مسکونی یا تجاری باشد.

2 . موجودی حساب شخص به میزانی که دولت اسپانیا تعیین کرده است، باشد. ( مبلغ موجودی حساب باید به ازای نفر اصلی ۳۰ هزار یورو و برای نفرات همراه به ازای هر نفر 7 هزار یورو باشد )

3 . شخص می بایست درآمدی ماهیانه حداقل به مقدار ۲۵۰۰ یورو نشان دهد. این درآمد می تواند حاصل از اجاره املاک ، حقوق بازنشستگی ، درآمد بیزنس ، سود سهام و یا درآمدهای غیر وابسته به حضور شخص متقاضی در وطن او باشد ).

 شاید از خود پرسیده باشد که چرا این روش را بدون سرمایه گذاری میدانند؟

زیرا مبالغ مورد نیاز این نوع اقامت تنها در حساب خود شخص متقاضی قرار دارد و نیازی نیست که در جایی در اسپانیا سرمایه گذاری شود.

مهاجرت به اسپانیا چه مزایایی دارد؟

رفت و آمد آزادانه به سایر کشورهای عضو پیمان شنگن بدون نیاز به صدور ویزای جداگانه

عدم نیاز به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار جدید در اسپانیا

معافیت از پرداخت مالیات

زندگی در یک کشور اروپایی مدرن، پیشرفته و آرام

امکان ادامه تحصیل رایگان برای اعضای خانواده متقاضی در این کشور

اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از ۵ سال

امکان افتتاح حساب در بانک های اروپا و دریافت کارت اعتباری بین المللی

امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های اروپا برای فرزندان متقاضی

عدم وجود محدودیت سنی جهت اخذ اقامت اسپانیا

استفاده از بیمه‌های پزشکی و درمانی بین المللی

سهولت اخذ پاسپورت سایر کشورها همانند آمریکا، کانادا، انگلستان و

عدم نیاز به مدرک زبان

زندگی در کشوری اروپایی با آب و هوای مدیترانه‌ای

برخورداری از آموزش رایگان زبان اسپانیایی برای متقاضی و خانواده وی

امکان اخذ اقامت اسپانیا در کمتر از ۹۰ روز

امکان تبدیل ویزا به ویزاهای دیگر همانند ویزای کاری، ویزای تحصیلی و

اگر شما قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، راههای گوناگونی وجود دارد که هر کدام مزایا و محدودیت های خود را دارا می باشند

کارشناسان ما در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/a4dnp2

پربیننده ترین
اخبار داغ