جاب آفر کانادا
کد خبر: 564

همه چیز درباره مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر (Job Offer)

picture

چه فرصتی بهتر از جاب آفر!!!

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی یکی از روش های عالی برای گرفتن ورک پرمیت یا ویزای کاری کاناداست که برای بسیاری از افراد ابهامات یا سوالاتی در این زمینه وجود دارد. ما در این مقاله سعی کرده ایم شرایط جامعی از جاب آفر برای شما بیان کنیم.

جاب آفر چیست؟

جاب‌آفر (Job offer) یعنی پیشنهاد شغلی و جاب‌آفر کانادا پیشنهادی است که از طرف یک کارفرمای کانادایی برای کار در این کشور به شما داده می‌شود. با استفاده از این پیشنهاد کاری می‌توانید به کانادا مهاجرت کرده، در این کشور کار کنید و در صورت داشتن شرایط، اقامت آن را بگیرید.

هر جاب‌آفری معتبر نیست و کارفرما، متقاضی و خودِ پیشنهاد شغلی باید شرایطی را داشته باشند. این مطلب راهنمای کامل جاب‌آفر کاناداست و قرار است در آن به همۀ سؤالات و ابهامات شما پاسخ دهیم.

شرایط مورد نیاز برای دریافت جاب‌آفر مورد تایید دولت کانادا

برای گرفتن جاب‌آفر کانادا، بعضی شرایط و قوانین برای آن ثابت است و بعضی هم با توجه به روشی که بخواهید از آن استفاده کنید، متفاوت است.

شرایط کُلی جاب‌آفر برای گرفتن وُرک‌پرمیت:

تمام‌وقت باشد (حداقل 30 ساعت در هفته)

جزو مشاغل فصلی نباشد

حداقل 1 ساله باشد

LMIA داشته باشد یا از آن معاف باشد.

نحوۀ پیداکردن جاب‌آفر در کانادا

سوالی که از ما می‌پرسید احتمالاً این است که «خب حالا از کجا جاب‌آفر پیدا کنیم؟» کانادا کمبود نیروی کار دارد و هر روزه سیلِ آگهی‌های شغلی و پیشنهادات کاری مختلفی به وب‌سایت‌ها و کاریابی‌های این کشور سرازیر می‌شود. اما پیداکردن پیشنهاد شغلی مناسب، معتبر و قانونی، کمی ریزه‌کاری دارد و یکی از مهم‌ترین قدم‌های شما برای مهاجرت کاری به کانادا است. چند راه برای پیداکردن پیشنهاد شغلی مناسب دارید:

سایت های کاریابی

در این وب‌سایت‌ها می‌توانید آگهی‌های شغلی مختلف و جزئیات آن‌ها را ببینید و با کارفرمای مربوطه در ارتباط باشید. در بعضی هم حتی می‌توانید پروفایل درست کنید تا کارفرماها هم بتوانند روزمۀ شما را ببینند. مهم‌ترین وب‌سایت‌های کاریابی کانادا:

Canada Job Bank (بزرگ‌ترین و معتبرترین کاریابی کانادا – زیر نظر دولت کانادا)

Canada GC Jobs (آگهی‌های مشاغل دولتی – زیر نظر دولت کانادا)

Indeed

Workopolis

CareerBuilder

Talent

Glassdoor

 

سر زدن به بازار کار

بعضی از موقعیت‌های شغلی و پیشنهادهای کاری، در کاریابی‌های آنلاین ثبت نمی‌شوند و باید در بازار مشاغل دنبال آن‌ها بگردید. اگر دوست، آشنا یا عضوی از خانوادۀ شما در کاناداست، می‌توانید با کمک او، جستجوی خودتان را گسترده‌تر و عمیق‌تر کنید و موقعیت شغلی مناسب و جاب‌آفر مدنظرتان را پیدا کنید.

ارتباط مستقیم با کارفرما

اگر خودتان کارفرمایی را زیرنظر گرفته‌اید، می‌توانید به‌شکل مستقیم از طریق ایمیل، لینکدین یا وب‌سایت با آن‌ها ارتباط بگیرید، رزومۀ خودتان را بفرستید و از موقعیت‌های شغلی خالی در شرکت آن‌ها باخبر شوید.

لینکدین

از لینکدین غافل نشوید. یک پروفایل بسازید، رزومه و دستاوردهای خودتان را به‌روز کنید، در قسمت جستجوی مشاغل به‌دنبال آگهی‌های شغلی بین‌المللی بگردید و به‌راحتی با کارفرماهای کانادایی ارتباط برقرار کنید.

موسسات کاریابی ایرانی

بعضی مؤسسات کاریابی کانادا از ایران فعالیت می‌کنند و با توجه به تسلط به مشاغل بازار کار و ارتباط با سازمان‌ها، شرکت‌ها و کاریابی‌های مختلف در این کشور، بهترین موقعیت‌های شغلی و جاب‌آفرها را برای شما پیدا می‌کنند.

نامه جاب آفر

یک نامۀ پیشنهاد شغلی معتبر باید اطلاعات زیر را داشته باشد:

مشخصات کارفرما و متقاضی

عنوان شغل، شرح وظایف، دستمزد

شرایط، ساعات کار و تاریخ شروع قرارداد

مدت قرارداد

نام و آدرس کارفرما

عنوان شغلی کارفرما

نام شرکت

شرح وظایف شغلی

تاریخ شروع کار

میزان پرداختی‌ها و کسورات

مشخص شدن شرایط کار مانند ساعات کاری

مزایای شغلی

علاوه بر داشتن این نامه، باید تاییدیۀ LMIA ) نامۀ ارزیابی تاثیر بر بازار کار) را هم بگیرد تا نشان دهد نیروی مناسبی برای آن موقعیت شغلی در کانادا پیدا نکرده و استخدام یک نیروی خارجی تاثیر منفی بر روی اقتصاد ندارد. بدون این تاییدیه، هم کارفرما باید فکر استخدام‌کردنِ نیروی مهاجر را از سرش بیرون کند و هم شما فکر استخدام‌شدن در یک شرکت کانادایی را!

بعضی مشاغل نیاز به گرفتن تاییدیۀ LMIA ندارند و در این شرایط کارفرما باید به جای پیشنهاد شغلی، یک Offer of Employment برای شما صادر کند.

هزینۀ اخذ جاب‌آفر از کانادا

هزینه‌های مهاجرت به کانادا از طریق جاب‌آفر را می‌توان به دو بخش تقسیم‌بندی کرد؛ هزینه‌های روالِ اداری (صدور ورک‌پرمیت و ویزا و …) و تمکن مالی.

هزینه‌های گرفتن ویزا و ورک‌پرمیت

هزینه‌های مهاجرت به کانادا با جاب‌آفر

ورک‌پرمیت (برای هر نفر)

150 دلار*

مجوز اقامت موقت

200 دلار

انگشت‌نگاری (برای هر نفر(

85 دلار

صدور LMIA (بر عهدۀ کارفرما(

1000 دلار

ترجمۀ مدارک، گرفتن بلیط هواپیما و هزینه‌های متفرقه

متفاوت است

 

تمکن مالی

تمکن مالی برای اخذ اقامت كانادا از طريق جاب‌آفر

1 نفر

13,310 دلار*

2 نفر

16,570 دلار

3 نفر

20,371 دلار

4 نفر

24,733 دلار

5 نفر

28,052 دلار

هر نفر که اضافه شود

3,586 دلار

شما باید در حساب بانکی خود نشان دهید که این مبلغ را موجود دارید.

 

مدارک لازم برای گرفتن جاب آفر

 CV و رزومه

پورتفولیو Portfolio همان نمونه‌کارها و پروژه‌های انجام‌شده است که معمولاً برای مشاغلی مانند مشاغل عمرانی و طراحی در کنار رزومه ارائه می‌شود.

توصیه‌نامه از کارفرماهای قبلی

مدارک تحصیلی (ترجمه و معادل‌سازی‌شده(

 

مدارک لازم برای گرفتن پرمیت و ویزا

اصل جاب‌آفر صادرشده توسط کارفرما

کد رهگیری LMIA صادر شده

کد رهگیری Offer of Employment اگر شغلتان معاف از دریافت LMIA است

CV و رزومه

مدارک سوابق شغلی و سوابق بیمه

مدارک مالی و هویتیِ کسب‌وکار (اگر در ایران صاحب کسب‌وکار بودید یا شغل آزاد داشتید(

اصل و کپی پاسپورت

اسکن ترجمۀ مدارک شخصی (کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج(

مدارک تمکن مالی (فقط در قالب نامۀ بانک(

گواهی سوء‌پیشینه

گواهی سلامت

اصل و ترجمۀ مدارک تحصیلی (در صورت نیاز(

رسید پرداخت هزینه‌های دولتی

مدارکی که آفیسر را متقاعد کند شما برای شغل پیشنهادی گزینۀ مناسبی هستید، مانند: مدارک و ریزنمرات تحصیلی، توصیه‌نامه از کارفرماهای قبلی، رزومه و CV قوی و به‌روز، گواهینامه‌ها و مدارک تخصصی در حوزۀ کاری. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی(

 

قوانین جاب آفر کانادا

برای اینکه بتوانید پیشنهاد کار معتبری از کانادا دریافت کنید، کارفرما باید قوانین زیر را در نظر بگیرد:

کارفرما باید قبل از پذیرش متقاضی خارجی، پیشنهاد شغلی خود را برای نیروهای کار کانادایی ارائه کند که شامل شهروندان و مقیمان دائم کانادا هستند. در کانادا این افراد در اولویت استخدام هستند.

۴ هفته متوالی شغل مورد نظر را آگهی کند.

برای شغل‌های با درآمد بالا، کارفرما باید آگهی شغلی را در سه منبع از روزنامه‌ها یا سایت‌های شغلی پربازدید منتشر کند و برای شغل‌های با درآمد پایین، لازم است در پنج منبع معتبر شغل مورد نظر را آگهی کند.

اگر پس از گذشت ۴ هفته از زمان انتشار آگهی شغلی، فردی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا متقاضی کار پیشنهادی نشد، کارفرما باید از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (Employment and Social Development Canada) مجوز LMIA بگیرد. یعنی نشان دهد که استخدام نیروی خارجی مورد نظر بر بازار کار کانادا تاثیر منفی ندارد و موجب بیکار شدن نیروهای کار آن نمی‌شود.

کارفرما باید درخواست برای تاییدیه LMIA را حداکثر پس از سه ماه از زمان شروع انتشار آگهی شغلی ارسال کند.

میزان حقوق مورد نظر برای شغل پیشنهادی نمی‌تواند از حقوق استاندارد آن شغل پایین تر باشد. بنابراین کارفرما باید حقوقی مساوی یا بیشتر از متوسط حقوق آن شغل در

مدرک زبان برای ویزای جاب آفر کانادا

برای گرفتن ویزای کار از طریق جاب آفر کانادا، الزامی به ارائه مدرک زبان ندارید ولی بر اساس متن مندرج در قانون اداره مهاجرت کانادا که در زیر آورده شده است، شما باید آفیسر را قانع کنید که برای انجام وظایف محول شده به شما در حوزه جاب آفرتان، توانایی لازم را دارید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/74pqa2

پربیننده ترین
اخبار داغ