مهاجرت تحصیلی به آلمان
کد خبر: 416

چند نکته در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان

picture

تحصیل در آلمان و مهاجرت به این کشور به عنوان یک قطب صنعتی قوی در حوزه اتحادیه اروپا همواره مورد توجه افراد در سراسر جهان بوده است. این کشور علاوه بر داشتن سیستم آموزشی قوی و شهرها و دانشگاه‌های شناخته شده، امکانات و فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی نیز در اختیار مهاجران قرار می‌دهد.

مدارک لازم اخذ ویزا آلمان

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهند. مدارک مهم به منظور اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارت است از:

ارائه نامه پذیرش از رشته مورد نظر و دانشگاه منتخب در آلمان

ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی مورد نیاز دانشگاه آلمان

ارائه گواهی ثبت نام در دوره کورس زبان آلمانی برای متقاضیان فاقد مدرک مهارت زبان آلمانی

ارائه گواهی تمکن مالی کافی

ارائه گواهی سلامت معتبر متقاضی

ارائه پاسپورت با اعتبار کافی

ارائه بیمه سلامت معتبر متقاضی

ارائه گواهی پرداخت هزینه های اخذ ویزای دانشجویی

ارائه آدرس محل اقامت در آلمان

ارائه مقاله های تحقیقی

ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی


مزایای مهاجرت تحصیلی به آلمان

رایگان بودن و کم هزینه بودن تحصیل و اعتبار مدرک دانشگاهی در میان دیگر کشورهای برتر جهان را می توان از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به آلمان ذکر کرد. از دیگر دلایل اهمیت مهاجرت دانشجویی به آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی

ارزان ترین کشور اروپایی از لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل

بالا بودن امنیت اجتماعی و اقتصادی آلمان

اخذ ویزای همراه بدون ارائه مدرک زبان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی

اخذ اقامت آلمان پس از فارغ تحصیلی

امکان اخذ ویزای کار آلمان در مهلت ۱۸ ماهه جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی

امکان کار و اشتغال دانشجویی در حین تحصیل تا ۲۵ ساعت در هفته

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع لیسانس

اگر می خواهید در مقطع لیسانس در کشور آلمان تحصیل کنید، باید مدارک معتبر دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید. بدون داشتن این مدارک گرفتن پذیرش تحصیلی در آلمان ممکن نخواهد بود. دوره کارشناسی در کشور آلمان 6 ترم  است که دسته کم 3 سال برای دریافت مدرک طول می کشد و در دانشگاه های علوم کاربردی به دلیل وجود دوره های عملی، مقطع کارشناسی 6 تا 7 ترم می باشد؛ اما تحصیل در دانشکده های هنر و موسیقی در مقطع کارشناسی، 8 ترمه است و 4 سال زمان می برد. همچنین می توانید در آکادمی های حرفه ای و آموزشی، مدت زمان تحصیل تان را به 3 سال کاهش دهید.

شما در کشور آلمان اجازه دارید به صورت پاره وقت حدود 20 ساعت در هفته کار کنید. این نکته را نیز فراموش نکنید که پس از ورود به کشور آلمان باید سطح مدرک زبان خود را ارتقا دهید و آن را به سطح B2 برسانید.

 

مهاجرت تحصیلی به آلمان 2021 - اساتید آنلاین | پذیرش تحصیلی آلمان

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس آلمان عبارت است از:

  • داشتن 18 سال سن
  • ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر
  • ارائه مدرک زبان در سطح B1 و ارتقا آن به سطح B2
  • تمکن مالی برای یک سال زندگی در کشور آلمان

اگر شما در کنکور سراسری قبول شده و پذیرش یکی از دانشگاه های ایران را نیز گرفته باشید می توانید با ارائه مدرک قبولی خود شرایط تان را برای تحصیل در کشور آلمان تسهیل نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که از سال اخذ دیپلم 4 یا 5 سال بیشتر نباید گذشته باشد؛ در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع فوق لیسانس

همانگونه که می دانیم کشور آلمان یکی از کشورهای تاپ اروپایی است که شرایط تحصیل رایگان در این کشور فوق العاده برای دانشجویان دارای ملیت های مختلف و کشورهای مختلف امکان پذیر است. اما دانشجویان علاقه مند به تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان باید توجه داشته باشند که جهت تحصیل رایگان در آلمان، که در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر می باشد، دانشجویان باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشند و به اندازه کافی به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. دانشجویانی که فاقد مدرک زبان آلمانی هستند، می توانند در ابتدا در دوره های زبان برگزار شده در کالج ها و دانشگاه های کشور آلمان شرکت نموده و پس از موفقیت در این دوره و اخذ مدرک مربوطه، جهت تحصیل رایگان دوره کارشناسی ارشد در آلمان اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور نمایند. موسسه مشاوره ای MIE ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه شرکت در دوره های زبان آلمانی بوده و متقاضیان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات در این زمینه از تجارب مشاورین مطلع و آگاه این موسسه بهره مند شوند.

کار دانشجویی در آلمان - مهاجرت به آلمان،کار در آلمان،تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
کشور آلمان همانند دیگر کشورها، علاوه بر دانشگاه های دولتی، دارای دانشگاه های خصوصی بسیار عالی و با کیفیتی است که شرایط تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی را برای تمامی دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند. اما دانشجویان علاقه من به تحصیل فوق لیسانس در آلمان باید جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی کشور آلمان دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5 باشند. متقاضیان عزیز قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی کشور آلمان بهتر این نسبت به دریافت مدرک آیلتس خود اقدام نمایند.

حداقل معدل برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهمترین شرط از شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، معدل شما می باشد.

در نظر داشته باشید که یکی از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، شرط معدل 75٪ است.

این بدان معناست که اگر لیسانس خود را از ایران گرفته اید، باید حداقل معدل شما 15باشد.

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به آلمان

کی از شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، شرط سنی است.

برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان، شما می توانید تا سن 35 سالگی نیز اقدام کنید.

اما به یاد داشته باشید که سفارت آلمان در تهران در این موارد سخت‌گیری بیشتری دارد و شانس داوطلبان تا 30 سال سن دارند برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان بسیار بیشتر است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/74pgd4

پربیننده ترین
اخبار داغ