تحصیل کارشناسی در چین
کد خبر: 1522

تحصیل کارشناسی در چین و مزایا تحصیل در چین

picture

چین در حال حاضر به کشوری ایده آل برای ادامه تحصیل دانشجویان ‌‌‌‌‌بین‌المللی تبدیل شده است. دانشجویانی که تحصیل در چین را برای دوره کارشناسی برگزیدند چشم انداز شغلی روشنی را حتی در سطح بین الملل پیش روی خود می بینند. سیستم آموزشی چین در سطح جهان مشهور می باشد و با امکانات مدرن و پیشرفته ای که تدارک دیده است، وارد رقابت‌‌‌‌‌های ‌‌‌‌‌بین‌المللی با مؤسسه‌های آموزشی برجستۀ آمریکای شمالی، اروپا، ژاپن، استرالیا و دیگر کشورها شده است.

 

 

 

شرایط تحصیل کارشناسی در چین

مدرک کاردانی و کارشناسیِ دانشگاه‌‌‌‌‌‌های چین، در تمام دنیا معتبر هستند. دوره‌‌‌‌‌های کارشناسی در چین  به دلیل بالابودن سطح آموزش، فرصت‌‌‌‌‌های گستردۀ پژوهشی، کادر آموزشی برجسته و فرصت‌‌‌‌‌‌‌های شغلی در بین دانشجویان خارجی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

سیستم آموزشی چین کاملا مشابهِ سیستم آموزشی آمریکا است. دورۀ کاردانی که شامل کارآموزی و پروژه‌‌‌‌‌های درسی می‌شود، بین ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد.

از سوی دیگر دانشجویانی که در دوره‌‌‌‌‌های کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، مؤظف به گذراندن ۴ تا ۶ سال دوره‌‌‌‌‌های آموزشی و امتحان‌های پایان دوره هستند.

اگرچه دوره‌‌‌‌‌های کارشناسی را می‌توان چهارساله تمام کرد اما دانشجویان پزشکی باید یک تا دو سال بیشتر آموزش ببینند و دورۀ کارآموزی یک‌ساله را پشت سر بگذارند.

از مهمترین برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور چین می توان به تحصیل پزشکی  MBBS، تحصیل مهندسی، تحصیل اقتصاد، حسابداری و مدیریت بازرگانی، MBA، تحصیل رشته های هنر و حقوق اشاره کرد که متقاضیان فراوانی دارد.

لازم به یادآوری مجدد است که از شرایط اصلی تحصیل کارشناسی می توان به داشتن مدرک دیپلم متوسطه، داشتن مدرک زبان انگلیسی و نیز قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های چینی می باشد. محدودیت سنی برای درخواست تحصیل کارشناسی در چین حدود سن 25 سال به بالا می باشد.

 

مزایای تحصیل کارشناسی در چین

تحصیل در چین این مزیت را دارد که فرد می تواند با هزینه ای مناسب در کشوری پهناور و مدرن که لقب دومین قدرت اقتصادی جهان را در اختیار دارد به تحصیل و زندگی بپردازد. دانشگاه های چین در فهرست بهترین و ارزانترین دانشگاه های جهان به حساب می آیند. این کشور یکی از سریع ترین میزان رشدهای اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

برترین شرکت و کارخانه های جهان دارای دفتر و نمایندگی در کشور چین هستند و این امر موجب شده است بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های چین فراهم شود.

از دیگر مزیت های تحصیل در چین می توان به تحصیل به زبان انگلیسی در چین اشاره نمود. می توانید در اکثر دانشگاه های چین به زبان انگلیسی درس بخوانید حتی بدون اینکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید ولی باید سعی کنید در حد آیلتس ۵.۵ آکادمیک به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

اما اگر قصد تحصیل در چین به زبان چینی را دارید باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test  که همان آزمون تسلط به زبان چینی است ، شرکت کنید. از دیگر مزایای تحصیل در چین امکان تحصیل در دانشگاه هایی با رنکیگ جهانی بسیار بالا است که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت هستند.

یکی از مزایای تحصیل کارشناسی در چین، امکان درخواست بورسیه های تحصیلی مختلفی است که می تواند راهکار مهمی برای پوشش مخارج تحصیل و زندگی در چین باشد.

از خصوصیات بورس تحصیلی چین این است که این بورس ها معمولا توسط دولت چین و با مشارکت سازمان های همکار به متقاضیان اعطاء می شود.

مبنا در اعطای بورس های مذکور شایستگی دانشجویی و یا بر پایه نیاز متقاضی است. بر این مبنا، انواع بورس تحصیلی چین بدین شرح است:

CGS: بورسیه دولت چین (معروف به Presidential Scholarships)

US: بورس های دانشگاهی

CIS: بورسیه های موسسه کنفوسیوس

CLGS: بورس دولت محلی چین

 

 

 

مدارک لازم برای تحصیل در چین دورۀ کارشناسی

برای تحصیل در دوره‌‌‌‌‌‌های کارشناسی دانشگاه‌‌‌‌‌های چین، متقاضیان مؤظف به گذراندن ۱۲ سال آموزش رسمی (دیپلم) خود هستند.

تمام مدارک و ریزنمرات را باید وزارت آموزش‌وپرورش یا مؤسسۀ صادرکننده (جایی که متقاضی در آن مشغول به تحصیل بوده است.) تأیید کنند.

باید مدرک تحصیلی آخرین کالج یا دانشکده‌ای که متقاضی در آن حضور داشته، ارائه شود.

ارائۀ مدارک کافی مبنی بر تسلط متقاضی به زبان انگلیسی برای همۀ دوره‌‌‌‌‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، الزامی است. متقاضی باید حد نصاب نمرۀ کافی را در آزمونی همچون آیلتس یا تافل به‌دست آورد.

ارائه رزومه یا معرفی‌نامه برای توصیف توانایی‌‌‌‌‌های شخصی، علایق، پیش‌زمینۀ تحصیلی، برنامه‌‌‌‌‌های آموزشی و کاری در آینده، دلایل انتخاب چین برای ادامۀ تحصیل و دیگر اطلاعات مرتبط.

به همراه داشتن یک یا دو معرفی‌نامه به عنوان مرجع شخصی

گواهی پرداخت بدهی بانکی

فتوکپی از اصل گذرنامه

۵ عدد عکس سایز گذرنامه

گواهی پزشکی

 

هزینه تحصیل کارشناسی و زندگی در چین

با مقایسه شهریه های دانشگاهی در دانشگاه های چینی با دیگر دانشگاهه ای معروف جهان، نتیجه گرفته خواهد شد که  هزینه تحصیل در چین و نیز هزینه زندگی در این کشور آسیایی به هیچ وجه قابل قیاس با کشورهای گران اروپایی و آمریکایی نیست.

شهریه دانشگاهی در چین بر عکس هزینه زندگی در این کشور پیشرفته نسبتا ارزان و در سطح معقولی قرار دارد. شهریه ها بسته به موسسه آموزش عالی و نوع برنامه متقاضیان ممکن است بین US$2,000 الی $4,000 (دلار) متغیر باشد.

هزینه زندگی در شانگهای (معروف به گرانترین شهر چین)، برآورد می شود که نصف هزینه زندگی در نیویورک باشد. این هزینه ها نیز بسته به عادات زندگانی شما و محل اسکان اتان ممکن است ما بین 740$ تا  US$830(دلار) در نوسان باشد.

 

تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل کارشناسی در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر است. بسیاری از برنامه های تحصیلی این کشور در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان بین المللی نیاز ندارند که برای تحصیل در چین، به زبان چینی مسلط باشند.

متقاضیان تحصیل لیسانس در چین به زبان انگلیسی باید بتوانند توانایی خود در این زبان را ثابت کنند و مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.

توجه داشته باشید برخی از دانشگاه های چین برای پذیرش دانشجو در برنامه های انگلیسی زبان، آزمون هایی را برگزار می کنند که متقاضی باید در آن ها قبول شود.

 

نتیجه گیری

هنگامی که سطح تحصیلات خود را در چین در مقطع کارشناسی ارشد اخذ می کنید، شما می توانید به دنبال رشته ها و گرایش های مختلفی بروید.

شما می توانید مطالعات و گرایش خود را در مورد یکی از سریعترین صنایع رو به رشد کشور چین مانند: کشاورزی، بیوتکنولوژی یا فناوری اطلاعات محور قرار دهید.

بسته به زمینه های مورد علاقه شما، در زمینه های توسعه و پیگیری مدارک کارشناسی چین،  شما می توانید دانش و مهارت های خود در بسیاری از صنایع استفاده می شود


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/4yj9m4

پربیننده ترین
اخبار داغ