ویزای کار آمریکا
کد خبر: 658

اخذ ویزای کاری آمریکا

picture

مردم سراسر دنیا آرزوی مهاجرت و زندگی در ایالات متحده را در سر دارند و به دنبال روش هایی برای دریافت ویزا و اقامت در این کشور پهناور هستند. به طور کلی برای ورود به ایالات متحده و اقامت طولانی مدت در این کشور فرد به پیشنهاد شغلی در سطح عالی یا شروع یک کسب و کار نیاز دارد، که در این مطلب به یکی از روش های مطمئن مهاجرت کاری به آمریکا اشاره می شود، انواع ویزا کار آمریکا بررسی و شرایط اخذ ویزای کاری این کشور بیان می گردد.

مهاجرت به آمریکا

افراد بسیاری تمایل دارند به آمریکا مهاجرت نمایند و قصد دارند از طریق راه های گوناگون، اقامت آمریکا و تابعیت آن را اخذ نمایند. یکی از راه های مهاجرت به آمریکا از طریق اخذ ویزای کار می باشد. جهت دریافت ویزای کار آمریکا دلایل موجهی لازم است تا افسر سفارت آمریکا نسبت به صدور ویزا قانع شود. البته در صورتی که یافتن کار و بستن قرارداد با کارفرما در آمریکا موفقیت آمیز باشد، مسیر کوتاهی برای رسیدن به اقامت آمریکا وجود خواهد داشت. متقاضیان می توانند از طرق گوناگون مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و به آمریکا مهاجرت کنند.

کشور آمریکا به عنوان یکی از برترین اقتصاد های دنیاست و سالیان درازی است که این عنوان را به یدک می کشد و پیشرفته و مدرن ترین صنایع دنیا در حال حاضر در آمریکا رهبری می شود. بدون شک، کشور آمریکا مقصدی بسیار مناسب برای سرمایه گذاران و جویندگان کار شناخته می شود و لذا لازم دانستیم در رابطه با کار در آمریکا و لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا برای جویندگان شغل و شرایط اخذ ویزای کار آمریکا برای ایرانیان مطالبی را عرضه داریم.

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا و مهاجرت کاری به آمریکا

آمریکا دو نوع روش های مهاجرتی دارد. روش هایی که مستقیما به گرین کارت ختم می شود و روش هایی که منجر به گرین کارت نمی شود.

قاعدتا روشی که منجر به دریافت گرین کارت می شود و فرد از ابتدا اقامت دائم دریافت می کند، طرفداران بیشتری خواهد داشت. بنابراین در این قسمت یکی از روش های دریافت ویزای کار آمریکا را توضیح خواهیم داد که از ابتدا فرد را واجد شرایط دریافت گرین کار می کند.

جاب آفر یا ویزای کار آمریکا در شرایطی خاص شدنی است و در زمینه‌هایی که کارفرمای آمریکایی به نیرویی احتیاج دارد که تخصص این نیرو را در آمریکا پیدا نکرده است و آن موقع است که کار فرمای آمریکایی می‌تواند در خواست خود را ارائه داده و‌ در صورتی که با آن موافقت شود می توان کارفرمای آمریکایی از خارج از کشور نیروی خود را جذب کند. برای جاب افر باید به سایت های کاریابی مراجعه کنید رزومه بفرستید.

ویزای امریکا جهت کار برای افرادی که برای مدت مشخصی میخواهند کار کنند و به طور موقت در ایالات متحده کار می کنند، استفاده می شود. مدت زمان کار شما باید در قرارداد کار یا درخواست ویزا ذکر شود. این نوع ویزا U.S اجازه نمی دهد که افراد در U.S به طور نامحدود یا به طور دائم کار کنند.

انواع ویزا کار آمریکا

ایالات متحده ی آمریکا علاوه بر این که کشوری است که بسیاری از افراد به هدف گردشگری به آن سفر می کنند، هم چنین یک مقصدی مشهور برای کار نیز می باشد و بسیاری از افراد از سراسر جهان، به دلیل حقوق بالا و محیط کاری  خوب در این کشور، تمایل به کار در آن دارند. قوانین مهاجرت این کشور اظهار دارد که افراد برای ورود به این کشور نیاز به کسب ویزا یا مجوز دارند. در واقع ویزا یک مجوز رسمی است که به افراد اجازه ی ورود به این کشور را می دهد (به دلایل خاص و در طی مدت زمان مشخص).

چندین نوع ویزای کار برای اتباع خارجی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، از جمله کارت های سبز (اقامت دائم)، ویزاهای کار موقت، ویزای کار فصلی و تبادل ویزای کارگر موجود است. نوع ویزای شما ممکن است واجد شرایط شما باشد، به نوع کاری که می کنید بستگی دارد، چه با کارفرما رابطه داشته باشید، و در برخی موارد با کشور مبدا شما. دستورالعمل برای اخذ مجوز برای کار در ایالات متحده متفاوت است بسته به نوع ویزا و الزامات واجد شرایط برای این ویزا.

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا

سفارت یا کنسولگری ایالات متحده ی آمریکا از هر متقاضی بدون توجه به نوع ویزای درخواستی آن ها، مدارک و اسناد خاصی را تقاضا می کند. توجه داشته باشید که هنگام درخواست ویزای خود، تمام این مدارک را به همراه داشته باشید. مدارک و اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای آمریکا به صورت زیر می باشد:

فرم درخواست ویزا( DS 160 برای ویزا های غیر مهاجر یا  non immigrant و DS 260 برای ویزا های مهاجر یا immigrant )

گذر نامه ی معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه از زمان اقامت شما در ایالات متحده ی آمریکا

2 قطعه عکس که دارای شرایط  ذکر شده برای درخواست ویزا باشند

پرداخت هزینه های ویزا برای انجام مصاحبه

ویزا های پیشین ایالات متحده ی آمریکا، اگر شما قبلا به ایالات متحده ی آمریکا( با یک گذر نامه ی قدیمی) سفر کرده اید، باید آن گذرنامه را در روز مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آمریکا به همراه داشته باشید و آن را ارائه دهید تا بتوانید ثابت کنید که قبلا به این کشور سفر کرده اید.

اگر شما در کشور خود یا جایی دیگر صاحب املاک و مستغلاتی هستید، باید آن را اثبات کنید. داشتن املاک و دارایی یک مزیت بزرگ برای درخواست ویزای غیر مهاجر (موقت یا non immigrant ) ایالات متحده ی آمریکا  برای فرد می باشد، به این علت که نشان می دهد که فرد دارای روابط قوی با کشور خود بوده و قصد ندارد برای مدت زمان طولانی در ایالات متحده ی آمریکا اقامت داشته باشد. در این صورت در روز مصاحبه فرد باید مدارک زیر را به همراه خود داشته باشد:

اصل اسناد و مدارک مربوط به مالکیت فر

عکس هایی از ملک مورد نظر

مدارک شخصی فر مالک اموال مورد نظر

نتیجه گیری

امنیت شغلی در حال حاضر به فراموشی سپرده شده و اکثر شرکت ها کارکنان خود را منابع دم دست و قابل عرضه می دانند که از آنها بهره می برند و هر وقت خواستند آنها را کنار می گذارند (در عوض، بسیاری از کارکنان نیز همین نظر را در مورد شرکت هایی که در آن مشغول به کار هستند، دارند). بر خلاف شرکت های اروپایی، شرکت های آمریکایی مسئول پرداخت هزینه های انفصال از خدمت نیستند و وقتی که اوضاع کسب و کار نامساعد شد، می تواند فورا کارگران را اخراج کنند.

اگر شانس کسب یک شغل را پیدا کردید، سخت کار کنید تا به خواسته خود برسید. از نظر شرکت آمریکایی، شما فقط حکم عامل تولید را دارید که بواسطه میزان بهره وری آن رتبه بندی می شود. مسئولیت اجتماعی شرکت ها، بحث در مورد انجمن های اقتصادی و از این قبیل مسائل است اما واقعیت چیز دیگری است


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/4j5ml2

پربیننده ترین
اخبار داغ