تابعیت از طریق تولد در نیوزلند
کد خبر: 1031

اخذ تابعیت از طریق تولد در نیوزلند

picture

مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد فرزند یکی از روش های مهاجرت به این کشور می‌باشد. از میان روش های مختلف در خصوص اخذ اقامت نیوزلند و مهاجرت به کشور نیوزلند می توان به اخذ اقامت نیوزلند از طریق تولد فرزند در کشور نیوزلند که یکی از روش های جذاب اخذ اقامت نیوزلند محسوب می شود ، اشاره کرد.

تابعیت از طریق تولد در نیوزلند

اخذ تابعیت از طریق تولد در نیوزلند

پس از سال 1987 که نیوزلند توانست استقلال خود را بدست بگیرد، دیگر به شهروندان و ساکنین نیوزلند پاسپورت نیوزلندی اعطا می­گردید و کم کم تابعیت انگلیسی نیوزلندی از بین رفت. در مبحث تابعیت باید بیان نمائیم که در میان تمامی کشورها سیستم اعطای تابعیت بر 2 اصل خاک و خون صورت می گیرد.

بدین معنا که برخی از کشورها به افراد بر اصل خون و برخی دیگر بر اصل خاک تابعیت کشورشان را اعطا می­نمایند. کشورهایی که سیستم اعطای تابعیت آنها بر اصل خاک است، در صورتیکه نوزادی در قلمرو آنها متولد گردد بلافاصله بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین وی تابعیت آن کشور داده می­شود.

اما در کشورهایی که سیستم اعطای تابعیت بر اصل خون است دارای شرایط و قوانین بسیاری است. یکی از آنها عبارتست از اینکه هر نوزادی که در هز جای دنیا متولد شود بطور خودکار تابعیت والدین خود را اخذ می­نماید. در مجموع تعداد کشورهای تابع سیستم خاک کم تر است و برخی از آن ها عبارت هستند از:

شیلی

کانادا

آمریکا

برزیل

بولیوی

آرژانتین

باربادوس

و...

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تولد فرزند، بر مبنای رابطه ی سیاسی و معنوی می باشد که پل ارتباطی اشخاص با دولت معین هستند. تمامی کشورهای دنیا در نظام حقوقی خود، تابع دو نوع سیستم خون و خاک می‌باشند. در سیستم خون ، تنها به بررسی تابعیت پدر و مادر طفل پرداخته میشود و این کاملا متعارض با تابعیت نژادی است. در تعریف سیستم خاک در مبحث تابعیت : به بررسی تابعیت در محل تولد فرد می پردازیم.

اعطای تابعیت از طریق اقامت در نیوزلند

در سال 2023 از دیگر راه هایی که افراد می توانند علاوه بر اخذ تابعیت نیوزلند از طریق تولد اقامت دائم و پس از آن تابعیت کشور نیوزلند را اخذ نمایند، اقامت به مدت 5 سال بصورت مستمر و پی در پی است.

بدین گونه که بسیاری از افراد از راه های مختلف از جمله مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند وارد این کشور می شوند. دولت نیوزلند به این دسته از افراد پس از 5 سال تابعیت نیوزلند را اعطا خواهد نمود.

دولت نیوزلند در سال 2005 این قانون را کمی تغییر داد و بیان نمود افرادی که تا قبل از 21 آوریل 2005 دارای اقامت دائم نیوزلند بوده اند پس از گذشت 3 سال خواهند توانست تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

قانون فوق تنها تا سال 2010 میلادی دارای اعتبار بود و پس از آن این قانون نیز منقضی گردید. ناگفته نماند افرادی که بدون مجوز قانونی در کشور نیوزلند در مدت زمان طولانی زندگی نموده اند و سعی در اخذ اقامت قانونی این کشور ننموده اند، نمی توانند تابعیت نیوزلند را دریافت نمایند.

افرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت نیوزلند را دارند باید دارای شرایط ذیل باشند:

3 سال اقامت مستمر و پی در پی در نیوزلند

برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و اطلاعات کافی در زمینه تاریخ و جغرافیای کشور نیوزلند

ارائه مدارکی که فرد دارای توانایی مالی لازم برای امرار معاش خود و خانواده خود در نیوزلند است

آگاهی از مزایای اخذ تابعیت نیوزلند

برخورداری از اخلاق وشخصیت مناسب و عدم سوء سابقه کیفری

در نهایت فرد می­ بایست در مراسم اعطای تابعیت نیوزلند حضور یابد

 

بهترین روش مهاجرت به نیوزلند

بهترین روش مهاجرت به این کشور موضوع دیگری است که باید در رابطه با آن نیز نکاتی ارائه گردد. در خصوص اینکه کدام یک از روش های مهاجرت به این کشور بهترین است، نمی توان یک جواب مشخص داد. زمانی که فردی تصمیم می گیرد به کشور دیگری مهاجرت کند، می بایست شرایطی که در آن قرار دارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

یک وقت هست، فرد از توان مالی بالایی برخوردار بوده و می تواند هزینه و سرمایه بالایی را در این کشور سرمایه گذاری کند. در این حالت، بهترین روش مهاجرت مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری می باشد.

گاهی اوقات نیز فرد، در حوزه تحصیل به عنوان یک نخبه شناخته شده، رزومه تحصیلی و دانشگاهی خوبی دارد و تمام ریزنمرات او، گواه از این می دهد که این فرد استعداد خوبی در تحصیل دارد؛ در این شرایط نیز بهترین روش، می تواند مهاجرت از طریق تحصیل باشد.

کسانی که در انتخاب روش مهاجرت به این کشور دچار تردید هستند و اطلاعات کاملی در این حوزه ندارند، می بایست به موسسه های مهاجرتی مراجعه کرده و از آنها مشاوره دریافت کنند. کارشناسان این مجموعه ها می توانند بهترین راهنمایی و مشاوره ها را در اختیار علاقه مندان به مهاجرت قرار دهند. اطلاع از آخرین قوانینی که هر کشور برای مهاجرت تعیین کرده است، از دیگر مزیت های مراجعه به موسسه های مهاجرتی می باشد.

اخذ تابعیت نیوزلند از طریق تولد با اصل خون

تابعیت و اقامت در این کشور از سیستم خون به کسانی که در خارج از این کشور به دنیا آمده اند انتقال داده نمی شود. مگر این که این فرزند تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد. یا این که در این کشور زندگی کرده باشد و تابعیت و اقامت در این کشور را دریافت کنید.

افراد زیر به عنوان تابعیت این کشور حساب می شود:

افرادی که در بین سال های 1494 تا 1977 در خارج از نیوزلند از پدر نیوزلندی به دنیا آمده باشد.

افرادی که از ابتدای ژانویه سال 1978 در خارج از این کشور به دنیا آمده

اما از یکی از پدر یا مادر که تابعیت این کشور را داشته به شخص انتقال داده می شود.

تابعیت از طریق تولد در نیوزلند

نتیجه گیری

در قانون تابعیت از سال 1954 به بعد شرایط اخذ تابعیت این کشور به این صورت بودن که برای تبدیل اقامت به تابعیت نیوزلند در این کشور قبول شده، باید در مراسم تابعیت مشارکت کند.

همچنین در این قانون به خانم های خارجی که با مردان این کشور ازدواج کرده اند تابعیت و اقامت در این کشور داده می شود. قانون تابعیت و اقامت و روش های دریافت اقامت یا دریافت شهروند نیوزلندی به این صورت می باشد که با کودک با تولد در این کشور از تابعیت این کشور به حساب آید.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/4dxap3

پربیننده ترین
اخبار داغ