اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند
کد خبر: 1027

اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند؛ شرایط اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

picture

نیوزیلند سرزمینی معروف به ابرهای سفید با حدود چهار و نیم میلیون  نفر جمعیت و اقتصادی پر رونق، جزء کشورهای توسعه یافته و متول است و میزان رضایت از زندگی مردم در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. لازم به ذکر است که شما میتوانید از طرق مختلف از جمله ویزای ازدواج، ویزای کاری و سرمایه گذاری نیز وارد این کشور زیبا شوید.

 اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

مهاجرت به نیوزلند

از انواع راه های مهاجرتی به نیوزیلند می توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج اشاره کرد که در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط ویزای ازدواج در نیوزیلند بپردازیم.

در تعریف ویزای ازدواج طبق قانون کشور نیوزیلند، اگر شما با شخصی که تابعیت نیوزیلند و یا پاسپورت این کشور را دارا باشد ازدواج کنید می توانید با ویزای ازدواج نیوزیلند به این کشور مهاجرت کنید.

با توجه به این که در طی سال های گذشته تعداد زیادی از متقاضیان دریافت ویزای ازدواج با ازدواج های ساختگی و دروغین اقدام به دریافت این نوع ویزا می نمودند، در حال حاضر بررسی پرونده های مربوط به ازدواج در سفارت و یا مراجع قانونی تا حدوی سختگیرانه شده و طرفین ازدواج بایستی مدارک بسیار دقیق و مستندی را ارائه دهند تا بتوانند این مساله را به اثبات برسانند که این ازدواج حقیقی است و هدف از آن صرفا کسب اقامت کشور مقصد نیست.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در نیوزلند روندی است که از قوانین مختص به خود برخوردار است و زوجین باید از قوانین این کشور آگاهی یابند. نیوزلند کشوری با آب و هوای بی نظیر می باشد که از ثبات سیاسی پایدار و رشد اقتصادی مناسبی برخوردار است. افراد از راه های مختلفی سعی در مهاجرت به این کشور پهناور دارند.

با توجه به موارد عنوان شده در این نوشتار قصد داریم تا به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند می پردازیم.

 

تاریخچه ازدواج در نیوزلند

در رابطه با موضوع ازدواج در کشور نیوزلند باید بیان نمود افرادی که در طول سال های 1840 تا 1848 یعنی در سال های استعمار نیوزلند در این کشور ازدواج نموده اند، از شهروندان بریتانیایی محسوب میگردند. طبق قوانین ازدواج در نیوزلند اتباع خارجی که با شهروندان نیوزلندی ازدواج می­ نمایند، نیز میتوانند تابعیت این کشور را اخذ نماید. نیوزلند از جمله کشورهای ثروتمند و مدرن می باشد و با توجه به وسعت زیادی که دارد از جمعیت بسیار کمی برخوردار است.

افرادی که قصد ازدواج با اتباع نیوزلندی در سال 2023 را دارند ابتدا می بایست ویزای ازدواج این کشور را اخذ نمایند. بدین منظور تبعه خارجی باید مدارکی را که ازدواج شخص را با تبعه نیوزلندی اثبات می نماید به سفارت این کشور ارائه نماید. پس از آن دولت نیوزلند جهت اطمینان از صحت ازدواج فرد با تبعه نیوزلندی تماس گرفته و بررسی های لازم در این زمینه را انجام می دهد.

در صورت اثبات موضوع فوق مقامات مربوطه در نیوزلند مجوز ازدواج برای فرد صادر می نماید. در این مجوز مکان ازدواج زوجین مشخص شده است، در صورتیکه زوجین قصد تغییر مکان مراسم ازدواج خود را داشته باشند باید به دفتر مدنی این کشور مراجعه نموده و مکان مورد نظر را تغییر دهد. اتباع خارجی که قصد تغییر نام و یا نام خانوادگی خود را دارند نیز به راحتی می توانند در هنگام روند ازدواج در نیوزلند نام خود را در گواهی ازدواج تغییر دهند.

شرایط اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

همانطور که کمی پیش عنوان شد، طبق قانون کشور نیوزیلند اگر با فردی که تابعیت نیوزیلند یا پاسپورت یا شهروندی این کشور را داشته باشد ازدواج کنید می توانید با ویزای ازدواج به نیوزیلند مهاجرت کنید.

از جمله شرایطی که متقاضیان دریافت ویزای ازدواج نیوزیلند باید دارا باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ حداقل شرایط سنی برای طرفین ازدواج بالای 18 سال است.

_ نیوزیلند از قانون تک همسری حمایت می کند، بنابراین افراد در زمان ازدواج نباید متاهل باشند.

_در صورتیکه یکی از طرفین کمتر از 18 سال باشد ازدواج آنها تنها با ارائه رضایت نامه والدین وی امکان پذیر است.

_ اثبات تمکن مالی به این معنا که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک را دارد.

_ تبعه ی خارجی بعد از 5 سال زندگی مشترک می تواند اقامت دائم را برای این کشور دریافت کند.

_طرفین نباید از بستکان یکدیگر باشند.

همانطور که در ابتدای این نوشتار عنوان شد به دلیل سوء استفاده ی افراد برای دریافت ویزای ازدواج و بالا بودن ازدواج های صوری و ساختگی، در حال حاضر طرفین تقاضا کننده ی ویزای ازدواج باید مدارک مستدلی را به آفسیر ویزا یا همان مامور رسیدگی به پرونده ی ازدواج ارائه دهند تا بتوانند حقیقی بودن ازدواج را به اثبات برسانند.

از جمله مدارکی که طرفین ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی رسیدگی به پرونده های ازدواج ارائه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک هویتی زوجین از جمله: شناسنامه ها، گذرنامه، کارت اقامت و عقدنامه

مدارک مرتبط با تمکن مالی فرد شامل: فیش حقوقی، سند ملکی، حساب بانکی و مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.

مدارک مربوط به اثبات حقیقی بودن ازدواج شامل: عکس های مشترک، بلیط سفرهای مشترک، مدارک مربوط به رزرواسیون هتل و پرینت تماس های تلفنی

 اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

چگونگی بررسی ازدواج توسط اداره مهاجرت نیوزلند

اداره مهاجرت جهت صدور تابعیت به تبعه­ خارجی ابتدا ارزیابی های لازم در این زمینه را انجام می دهد. در این ارزیابی باید تمامی موارد زیر توسط این اداره تأیید گردد:

تعهد زوجین در ازدواج با یکدیگر

اشتراک اموال و دارایی های زوجین (آیا زوجین از یکدیگر حمایت های مالی می نمایند.)

میزان وظایف و مسئولیت های زوجین در مقابل یکدیگر

میزان به رسمیت شناخته شدن ازدواج زوجین توسط دیگران

مدت زمان رابطه ازدواج طرفین و اثبات واقعی بودن ازدواج زوجین

طرفین چه مدت زمانی بعنوان زن و شوهر با یکدیگر زندگی مشترک داشته اند

 

نتیجه گیری

افراد با سوالات زیادی در زمینه مهاجرت به نیوزلند ممکن است روبرو شوند. کارشناسان موسسه ما افتخار این را دارند تا به تمامی سوالات عزیزان در این زمینه پاسخ داده و راهنمایی نمایند. در حال حاضر بهترین راه برای اخذ اقامت نیوزلند استفاده از روش تحصیلی و کاری است. البته باید توجه داشت نظام تحصیلی نیوزلند رایگان نیست و علاوه بر هزینه های زندگی که برای یک نفر ماهانه بین 1200$ تا 1600$ (دلار نیوزلند) خواهد بود، شهریه دانشگاه های این کشور نیز با توجه به رشته و مقطع تحصیلی سالانه بین 5000$ تا 45000$ (دلار نیوزلند) است.

 

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/488ok4

پربیننده ترین
اخبار داغ