استارت آپ هلند
کد خبر: 1524

شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند | مهاجرت به هلند از طریق استارت آپ

picture

ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارت اپ یا کارآفرینی  یک نوع ویزاست که دولت هلند از سال 2015 اقدام به راه اندازی آن نمود. این ویزا برای افرادی با ایده های نو و تجاری است که بتوانند به اقتصاد کشور هلند و رتبه علمی و تجاری آن در جهان کمک کنند.

دولت هلند همچنین با برنامه فرش نارنجی یا Orange Carpet در تلاش است مسیر رشد استارتاپ‌های راه‌اندازی‌شده توسط مهاجران کارآفرین را مدیریت کرده و در این خصوص به آن‌ها یاری رساند. شما اگر شهروند منطقه شینگن و سوئیس نبوده باشید، می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

 

 

 

افراد مناسب دریافت ویزای استارت آپ

 • شما برای دریافت این ویزا و حضور در هلند، قطعاً نیاز به مهارت‌های پیشین در خصوص کارآفرینی هستید. برای مثال ممکن است با فراهم‌سازی برخی موارد شما ویزای استارتاپ کانادا و یا انگلیس را به دست آورید، درصورتی‌که با سیستم هلندی، شما اگر توانمندی‌های لازم را نداشته باشید، شاید قادر به ورود به این کشور باشید، اما قطعاً در آنجا ماندگار نخواهید شد.

 • باید ایده و یا حداقل محصول نوآورانه‌ای داشته باشید که قابلیت‌های خوبی برای درآمدزایی سریع داشته باشد.

 • از آنجا که شما باید حداقل هزینه‌های فردی خود برای زندگی در هلند را داشته باشید، در اختیار داشتن حداقل ۱۰ هزار یورو الزامی است. (هیچ عدد مشخصی از طرف هلند در این خصوص وجود ندارد، و عدد پیشنهادی ما براساس تجربه برای یک نفر مجرد، معادل حداقل ۱۸ هزار یورو است(

 • زبان انگلیسی در هلند همگانی است؛ مخصوصاً حالا که قرار نیست برای کسی کار کنید شرایط شما راحت‌تر خواهد بود؛ اما بدیهی است که حتی در صورت تسلط نسبی به این زبان، برگ برنده خوبی خواهید داشت.

استارتاپ‌های موفق در هلند

در صورتی که تصمیم به اخذ ویزای استارتاپ هلند را دارید، بهتر است قبل از راه‌اندازی کسب و کار خود در این کشور، با نمونه‌های موفق این استارتاپ‌ها آشنا شده و دانش لازم در این زمینه را به دست آورید.

 • استارتاپ Past Book: ایده اصلی این استارتاپ که توسط گروهی به اجرا درآمد، طراحی اپلیکیشنی است که می‌تواند برای فرد متقاضی، آلبومی از تصاویری تهیه کند. این آلبوم تصاویر با استفاده از پست‌های اجتماعی ذخیره شده توسط فرد است.

 • استارتاپ Impraise: این استارتاپ یک اپلیکیشن است که کارفرمایان می‌توانند با استفاده از آن به ارزیابی کیفیت و کمیت کار نیروهای خود بپردازند. به عبارتی این از این اپلیکیشن برای افزایش بهره‌وری و سرعت نیروی کار استفاده می‌شود.

 • استارتاپ Fashiolista: گروهی که این استارتاپ را راه‌اندازی کردند، به دنبال خلاقیت و نوآوری در زمینه‌های مد و فش بودند. به همین دلیل محیطی را برای افرادی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند فراهم کردند که بتوانند ایده‌های خلاقانه خود را در آنجا به اشتراک بگذارند.

 • استارتاپ Bloomon: ایده این استارتاپ بسیار زیبا و خلاقانه بوده که به واسطه آن، امکان سفارش آنلاین گل برای آن دسته از افرادی که در کشورهای اروپایی مستقر هستند، فراهم است. بدین ترتیب افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان برای عزیزان خود در کشورهایی همچون بریتانیا، بلژیک و آلمان گل ارسال کنند.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند

آن دسته از افرادی که قصد دارند بیش از ۹۰ روز برای کار و زندگی در هلند اقامت داشته باشند، باید از روش‌های مختلفی همچون کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه‌گذاری یا پناهندگی اقدام کنند. یکی از راه‌های اخذ اقامت به واسطه سرمایه‌گذاری، اخذ ویزای استارتاپ هلند است که برای دریافت آن به شرایط خاصی نیاز خواهد بود. در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند می‌پردازیم.

در مرحله اول باید با استفاده از یک فرم درخواست مناسب، از تسهیل‌گر خود بخواهید درخواست شما را برای ویزای هلند به خدمات مهاجرت و تابعیت، Immigratie en Naturalisatiedienst ارسال کند. این بدان معناست که شما تمام اطلاعات، طرح کسب و کار و روش پیشنهادی خود را ارائه می‌دهید. آن دسته از افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای اجازه اقامت به سفارت یا کنسولگری هلند در کشور محل اقامت خود ارسال کنند. اتباع خارج از کشور نیز که خواهان یک مجوز اقامت معتبر هستند و مایلند اجازه اقامت خود را به اجازه اقامت برای کارآفرینان تازه‌کار تغییر دهند، می‌توانند از این فرم درخواست استفاده کنند.

برای ارزیابی موفقیت‌آمیز، IND با Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO یعنی سازمان ارائه خدمات مهاجرت و تابعیت هلند با آژانس متصدی هلند که زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و سیاست‌های اقلیمی است، مشورت می‌کند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید بتوانید پنج شرط را برآورده کنید:

 • شرط اول: شما باید با یک تسهیل‌گر متخصص قابل اعتماد کار کنید تا حامی مالی شما شود. این اتحاد باید از طریق یک توافق‌نامه امضاء شده بین کارآفرین تازه‌کار و تسهیل‌گر که تجربه خوبی در هدایت استارتاپ‌ها و ثبات مالی دارد، ایجاد شود.

 • شرط دوم: محصول یا خدمات باید منحصر به فرد و نوآور و شامل یک برنامه و ایده تجاری خوب باشد، زیرا آژانس تصدی هلند نوآورانه بودن محصول یا خدمات شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 • شرط سوم: باید ایده خود را گسترش داده و در کسب و کار خود پیاده کنید. به عبارتی ایده شما باید در قالب یک طرح تجاری همراه با جزئیاتی همچون ساختار سازمان، نقش‌ها و وظایف، اسناد قانونی، پرسنل، هدف شرکت و بسیاری از موارد دیگر باشد.

 • شرط چهارم: تسهیل‌گر باید در دفتر ثبت بازرگانی اتاق بازرگانی درج شود. این امر بیان می‌کند که شما در راه‌اندازی کسب و کار خود حرفی برای گفتن دارید.

 • شرط پنجم: باید تمکن مالی خوبی برای زندگی و اقامت در هلند داشته باشید و به بودجه عمومی متکی نباشید.

در صورتی که یک ایده نوآورانه ندارید و یا تمام ریسک‌ها و جزئیات راه‌اندازی یک کسب و کار در یک کشور اروپایی آشنا نیستید، بهتر است قبل از شروع و انجام هرگونه اقدامی، دانش لازم در این زمینه را کسب کنید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ هلند

دریافت ویزای استارتاپ هلند دارای یک سری مراحل خاص است که در قسمت‌های قبل تا حدودی به آن اشاره شد. این مراحل عبارتند از:

 • مرحله ۱: داشتن یک ایده نوآورانه و بسیار خلاقانه و سودآور

 • مرحله ۲: پر کردن فرم‌های مخصوص به زبان انگلیسی و هلندی

 • مرحله ۳: ورود به کشور هلند و اخذ دروس مربوط به راه‌اندازی بیزینس در دانشگاه

 • مرحله ۴: ثبت یک آدرس به نام شرکت برای انجام امور مالیاتی

 • مرحله ۵: پرداخت مبلغ ۵۰ الی ۱۰۰ یورو برای ثبت شرکت خود

طرح تجاری مورد تأیید برای ویزای استارتاپ هلند

یک ایده یا طرح تجاری مورد تأیید برای اخذ ویزای استارتاپ هلند باید از شرایط لازم برخوردار باشد تا بتواند از حمایت مالی اسپانسر استفاده کند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 

 

 

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای استارتاپ هلند

کشور هلند، یکی از کشورهای اروپایی است که زبان انگلیسی جزء زبان رایج این کشور محسوب می‌شود، از این رو شرایط کار و اقامت برای شما به مراتب راحت‌تر بوده و در صورتی که از تسلط کافی به زبان انگلیسی برخوردار باشید، برگ برنده خوبی در اختیار خواهید داشت. بنابراین آن دسته از افراد متقاضی که قصد دریافت ویزای استارتاپ هلند را دارند، باید حتماً مدرک زبان آیلتس را در اختیار داشته باشند.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای استارتاپ هلند

اگر چه هیچ محدودیتی از بابت سرمایه اولیه برای دریافت اقامت هلند از طریق استارتاپ وجود ندارد، اما فردی که متقاضی دریافت ویزای استارتاپ هلند است، باید تمکن مالی خوبی برای زندگی و اقامت در هلند داشته و به بودجه عمومی متکی نباشد. به عبارتی باید گواهی تمکن مالی داشته و بتواند ثابت کند که قادر است از پس هزینه‌های زندگی خود در هلند برآید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ هلند

دریافت ویزای استارتاپ هلند دارای یک سری مراحل خاص است که در قسمت‌های قبل تا حدودی به آن اشاره شد. این مراحل عبارتند از:

 • مرحله ۱: داشتن یک ایده نوآورانه و بسیار خلاقانه و سودآور

 • مرحله ۲: پر کردن فرم‌های مخصوص به زبان انگلیسی و هلندی

 • مرحله ۳: ورود به کشور هلند و اخذ دروس مربوط به راه‌اندازی بیزینس در دانشگاه

 • مرحله ۴: ثبت یک آدرس به نام شرکت برای انجام امور مالیاتی

 • مرحله ۵: پرداخت مبلغ ۵۰ الی ۱۰۰ یورو برای ثبت شرکت خود

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ هلند

یکی از مهم‌ترین مسائل برای دریافت ویزای استارتاپ هلند، تهیه و گردآوری مدارک مورد نیاز است. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام هرگونه اقدامی سه مدرک شماره KvK، اعلامیه تسهیل‌‌گر و صورتحساب بانکی حدود ۱۴ هزار  یورو را در اختیار داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که می‌توانید درخواست خود را به موقع ارسال کنید. در گردآوری و ارسال مدارک خود دقت لازم را به عمل آورید چرا که هرگونه نقصی می‌تواند به معنای پایان سرمایه‌گذاری و کسب و کار شما در هلند باشد. این موضوع مرگ و زندگی برای راه‌اندازی کسب و کار شما است.

در کنار مدارک گفته شده و یک طرح یا ایده خلاقانه، مدارک دیگری نیز مورد نیاز است که عبارتند از:

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 • ارائه مدرکی به منظور اثبات تمکن مالی

 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی و پاسپورت معتبر

 • ارائه مجوز ورود و خروج بدون محدودیت به کشور هلند

 • ارائه مدارک تحصیلی و کاری مرتبط، رزومه و مدرک زبان آیلتس

 • ارائه گواهی سلامت جسمی، روحی و روانی و داشتن بیمه‌نامه سلامت

مزایای ویزای استارت آپ هلند

پس از بررسی چیستی این روش و شرایط آن نوبت به صحبت کردن در ارتباط با مزایای ویزای استارت آپ هلند می‌رسد. با اطلاع از این موارد شما قادر خواهید بود تا با قطعیت بیشتری در این مسیر پای بگذارید. اگر به دنبال آن هستید که به هنگام مهاجرت به کشوری خارجی از همراهی اعضای خانواده خود لذت ببرید، این ویزا می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شما عزیزان به حساب برود. راه اندازی کسب و کار در کشوری که به استارت آپ‌ها و ایجاد نوآوری توجه بسیاری دارد را می‌توان به عنوان موقعیتی بسیاری مناسب دانست و از این طریق قادر خواهید بود تا در اکو سیستمی استارت آپی که روند رو به رشد بسیار مناسبی را دارد نیز فعالیت و پیشرفت کنید. تمامی مزیت‌های بیان شده تا به اینجا در مورد متقاضی و کسب و کار او بوده است و حال نوبت به بررسی مزایای در دسترس برای افراد همراه او رسیده است. فرزندان دارنده ویزای استارت آپ هلند قادر خواهند بود تا به راحتی در مدارس  این کشور که آموزش آن بر اساس سیستمی نوین شکل گرفته است تحصیل کنند؛ علاوه بر این، همسر او نیز اجازه اشتغال در هلند و درآمدزایی را خواهد داشت.

 

 

 

همراهی خانواده با داشتن ویزای استارتاپ هلند

آن دسته از افرادی که موفق به دریافت ویزای استارتاپ هلند می‌شوند، این امکان برایشان وجود دارد که بتوانند با دریافت اجازه کار موقت همسر یا شریک زندگی خود را به همراه خود ببرند. وی (همسر یا شریک زندگی) نیز می‌تواند با دریافت ویزای کار باز (open work permit) در هلند مشغول به کار شود. هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال هم که قصد تحصیل یا کار در هلند را داشته باشد، باید برای دریافت مجوز کار یا تحصیل اقدام کنند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/45rkx2

پربیننده ترین
اخبار داغ