داروسازی در کشور چین
کد خبر: 1520

داروسازی در کشور چین؛ مزایا داروسازی در چین

picture

هرساله تعداد بسیار زیادی دانشجویان از سراسر دنیا به منظور تحصیل در چین و رشته داروسازی وارد این کشور می شوند. تعداد کالج‌‌‌‌‌‌هایی که رشتۀ داروسازی بالینی را ارائه می‌دهند، از ۱۵ کالج در سال ۲۰۰۶ به ۲۵ کالج در سال ۲۰۱۱ و در حال حاضر نیز بیش از 50 کالج در 19 استان از 31 استان چین، برنامه داروسازی بالینی را ارائه می دهند.

 

 

 

بررسی شرایط تحصیل داروسازی در چین

تحصیل داروسازی در چین به دلایل متعددی مورد توجه دانشجویان ملی و بین المللی قرار گرفته است. مناسب بودن هزینه تحصیل داروسازی در چین را می توان یکی از این دلایل دانست.

علاوه بر هزینه تحصیل، فراهم کردن امکانات مختلف و تجهیز آزمایشگاه ها و لابراتوارهای تحقیقاتی با به روزترین تکنولوژی های دنیا، شرایط تحصیل داروسازی در چین را برای دانشجویان مساعد کرده است.

به خاطر داشته باشید که فرصت های شغلی زیاد در رشته داروسازی، انگیزه دانشجویان برای ادامه تحصیل داروسازی در چین را بالا می برد. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم درباره تحصیل داروسازی در چین را کسب کنید. در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی ما، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند.

دلایل تحصیل داروسازی در چین

شاید مهمترین دلیل تحصیل داروسازی در چین مقرون به صرفه بودن آن نسبت به سایر کشورها است. تحصیل و زندگی در چین نسبت به کشورهای اروپایی، آمریکایی، ژاپن، کره جنوبی و حتی بسیاری از کشورهای آفریقایی ارزان تر است. برنامه‌‌‌‌‌های درسی و کتاب‌‌‌‌‌های داروسازی که در دانشگاه‌‌‌‌‌های اروپا و آمریکا استفاده می‌شوند، تقریباً مشابهِ دانشکده‌‌‌‌‌های داروسازی چین هستند.

هزینه‌‌‌‌‌های غذا و اسکان در چین، برای دانشجویان خارجی معقول‌تر از دیگر کشورهاست. شهریه‌‌‌‌‌های مناسب رشتۀ داروسازی در چین، به جوانان سرتاسر جهان این امید را می‌دهد که تحقق آرزوی آن‌ها برای تبدیل‌شدن به داروساز، امکان‌پذیر است. از طرفی امکان تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در چین نیز برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و این نیز یکی دیگر از دلایل تحصیل داروسازی در چین است. دولت چین هرساله حدود ۴۰۶۰۰ دانشجوی خارجی را بورسیه می‌کند. بیشتر دانشگاه‌‌‌‌‌های چین، برای دانشجویان خارجی ممتاز در هرسطح بورسیه در نظر گرفته‌اند، به این معنا که ممکن است تحصیل خود را با هزینه‌‌‌‌‌های شخصی شروع کنند و در اواسط تحصیل خود بورسیه شوند.

آینده شغلی روشن نیز دلیل دیگری است که بسیاری از دانشجویان خارجی را برای تحصیل داروسازی به چین جذب می کند. چین در زمینۀ داروسازی بالینی با کمبود شدیدی مواجه است. طبق آمار‌‌‌‌‌های به‌دست آمدۀ کمیسیون ادارۀ داروسازی انجمن بیمارستان‌های چین، هر ساله بیش از ۲۴۰۰ داروساز بالینی جدید به منظور رفع نیازهای وزارت بهداشت چین لازم است.

با این وجود، داروسازان چینی به‌تنهایی قادر به رفع این خلع نیستند، در نتیجه دانشجویان فارغ‌التحصیل خارجی که در دانشگاه‌‌‌‌‌های چین تحصیل می‌کردند، در بسیاری از صنایع و بیمارستان‌‌‌‌‌های چین لازم هستند. اطمینان از سلامت بیمار، به‌دست‌آوردن بهترین نتایج درمان دارویی و حصول اطمینان از عرضۀ مناسب دارو از جمله وظایف داروساز بالینی است. نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان رشتۀ داروسازی بالینی برای دانشجویان چینی و خارجی، به حدود ۹۹.۵% در بیشتر شهرهای چین رسیده است.

 

چین مکانی امن، دارای هماهنگی اجتماعی و امنیت عمومی بالا است. طبق آمار های رسمی، میزان جرائم همزمان با خشونت هر ساله رو به کاهش است. همچنین دولت به منظور فراهم کردن محیط امن آموزشی و زندگی، به دانشجویان بین المللی به طور ویژه ای رسیدگی می کند.

 

هزینه تحصیل داروسازی در چین

هزینه پذیرش رشته های مختلف در مقاطع مختلف در دانشگاه های چین از ۹۰ دلار تا ۱۵۰ دلار متغیر می باشد و معمولا بیشتر از ۲۰۰ دلار نمی شود.

از بین دوره‌‌‌‌‌هایی که دانشگاه‌‌‌‌ ارائه می‌دهد، رشتۀ MBBS از لحاظ هزینۀ پذیرش گران‌‌ترین است. به علاوه، هرچه رده‌بندی یک دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌‌‌‌‌های چین بالاتر باشد، هزینۀ پذیرش آن به مراتب گران‌تر خواهد بود. با این وجود، شهریۀ دانشگاه‌‌‌‌‌های چین در مقایسه با انگلستان و آمریکا بسیار ارزان‌تر و میانگین شهریۀ برآورد شده سالانه بین ۳۳۰۰ (حدود ۲۰.۰۰۰ یوان) تا ۹۹۰۰ دلار (حدود ۶۰.۰۰۰ یوان) است.

هزینه های زندگی در کلان شهرها همچون پکن، شانگهای، گوانگژو ماهانه حدود ۵۰۰۰-۴۵۰۰ یوان (حدود ۸۳۰-۷۴۰ دلار) و در دیگر شهرها حدود ۳۵۰۰-۱۵۰۰ یوان (حدود ۵۸۰-۲۵۰ دلار) هزینه دارد؛ با این وجود این مبالغ به سبک زندگی متقاضی بستگی دارد.

 

 

 

مزایای تحصیل داروسازی در چین

مزایای بسیاری منجر به مساعد شدن شرایط تحصیل داروسازی در چین برای دانشجویان بین المللی شده است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مناسب بودن هزینه تحصیل داروسازی در چین: هزینه تحصیل داروسازی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر مانند کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی و ارزان تر است و همین امر دانشجویان بین المللی را به تحصیل داروسازی در چین جذب کرده است.

در دسترس بودن بورسیه تحصیلی چین: دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله از بورسیه های تحصیلی چین بهره می برند. تعداد و تنوع این بورسیه ها بالاست و دانشجویان می توانند با استفاده از آن ها، از هزینه های تحصیل داروسازی و زندگی در چین بکاهند.

چشم انداز شغلی روشن: کمبود داروسازان بالینی منجر به ایجاد فرصت شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان این رشته شده است. بر اساس آمار کمیته اداره داروسازی انجمن بیمارستان های چین، بیش از 2400 داروساز برای تامین نیازهای وزارت بهداشت عمومی لازم است. با توجه به آمار ارائه شده، اشتغال 99.5 درصد فارغ التحصیلان رشته داروسازی در چین امر عجیبی نیست. بنابراین ادامه تحصیل داروسازی در چین می تواند آینده شغلی شما را تضمین کند.

تعدد و تنوع دانشگاه های داروسازی در چین: تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در چین هر ساله رو به افزایش است. این دانشگاه ها مقطع کارشناسی برای شروع و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را برای ادامه تحصیل داروسازی در چین در برنامه خود قرار داده اند. آموزش در دانشگاه های چین در سطح و با استاندارد های جهانی صورت می پذیرد و دانشجویان می توانند از علم اساتید و پروفسورهای مشغول به کار جهت ساختن آینده خود بهره ببرند.

 

نتیجه گیری

اگر شما هم از مشتاقان رشته داروسازی هستید و رویای نشستن سر کلاس های آموزش این رشته را در سر دارید، دانشگاه های چین می توانند به بهترین شکل شما را به رویایتان برسانند.

دانشگاه های داروسازی چین با ارائه امکانات کامل مانند آزمایشگاه ها و لابراتوارهای مجهز، شرایط تحصیل را برای دانشجویان ملی و بین المللی فراهم کرده اند.

فراموش نکنید که امروزه چین برای تامین نیازهای وزارت بهداشت خود به داروسازان نیاز دارد بنابراین فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در چین می تواند شغل آینده شما را هم تضمین کند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/3wz7x3

پربیننده ترین
اخبار داغ