دانشگاه های آلمان
کد خبر: 741

بهترین دانشگاه های آلمان برای مهاجرت تحصیلی

picture

کشور آلمان که از صنعتی ترین کشورهای جهان محسوب می شود، به طور کلی از لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی می باشد. بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه ها، بالا بودن کیفیت و سیستم آموزشی، اعتبار مدارک دانشگاهی و ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی از عوامل مهم در تحصیل در دانشگاه های این کشور محسوب می شود. در این مقاله به بررسی دانشگاه های آلمان می پردازیم.

رنکینگ بهترین دانشگاه های آلمان

10 دانشگاه برتر آلمان رتبه کمتر از 160 را در کل دنیا دارد که این تعداد از دانشگاه با کیفیت بالا در یک کشور فوق العاده است. یکی از قدیمی ترین دانشگاه آلمان و اروپا، دانشگاه فنی مونیخ می باشد که اولین رتبه دانشگاه های آلمان را به خود اختصاص داده است و جزو بهترین دانشگاه های مهندسی آلمان می باشد. البته دانشگاه های دیگری هم هستند مانند دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین که شرایط خوبی برای پذیرش دانشجویان قرار داده است.

در این قسمت می خواهیم دانشگاه های معتبر آلمان را در رشته های تحصیلی مختلف مورد بررسی قرار دهیم. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و را دارند، می توانند با توجه به شرایط ورود هر دانشگاه و هر رشته، به وب سایت همان دانشگاه مراجعه کنند و برای دریافت پذیرش از دانشگاه و رشته موردنظرشان اقدام کنند. در نظر داشته باشید که اگر به دنبال بهترین دانشگاه آلمان برای رشته کامپیوتر و یا بهترین دانشگاه آلمان برای پزشکی و رشته های تحصیلی دیگر هستید، باید به همان نسبت رزومه علمی و تحصیلی قوی نیز داشته باشید. به عنوان مثال دانشگاه کیل آلمان با قرار گرفتن در بین 300 دانشگاه برتر دنیا، فرصتی عالی برای تحصیل در کشور آلمان را فراهم کرده است.

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی باید تا حدود 30.000 یورو هزینه پرداخت کنند. از برترین دانشگاه های خصوصی آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

دانشگاه برد برلین

دانشگاه CODE علوم کاربردی

دانشگاه EBC HOCHSCHULE

دانشگاه ADVENTIST FRIEDENSAU

دانشگاه بازرگانی GISMA

دانشگاه کالج بازرگانی مونی

دانشگاه SRH

دانشگاه مدیریت OTTO BEISHEIM-WHU

دانشگاه علوم کاربردی اروپا

 

بهترین دانشگاه های دولتی آلمان

در کشور آلمان دانشگاه های دولتی زیادی وجود دارد. در مورد تناسب دانشگاه های خصوصی و دولتی می توان گفت 90 درصد دانشگاه های آلمان، دانشگاه های دولتی هستند و تنها 10 درصد از دانشگاه آلمان به صورت خصوصی می باشند. نکات حائز اهمیت این است که اکثر دانشگاه های برتر آلمان جزء دانشگاه های دولتی هستند.

به طور کلی بیشتر رشته های عمومی دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی تدریس می شوند و دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در این دانشگاه ها الزامی است. اما رشته های مهندسی در مقطع دکتری بیشتر به زبان انگلیسی ارائه می شوند. از بهترین دانشگاه های دولتی آلمان که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، دانشگاه های خاصی را می توان نام برد. لیست دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی عبارتند از:

دانشگاه علوم کاربردی HOCHSCHULE MANNHEIM

دانشگاه فناوری کارل سروهه

دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین

دانشگاه علوم کاربردی برمن

دانشگاه JACOBS

دانشگاه گوتینگن

دانشگاه مکس پلانک

دانشگاه علوم کاربردی مونیخ

دانشگاه بن

 

تحصیل در دانشگاه های آلمان

بالا بودن سطح سیستم آموزشی، اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاهی و پایین بودن هزینه های تحصیل در حد رایگان و همچنین اعطای بورسیه های تحصیلی موجب شده است تا مهاجران تحصیلی این کشور را در فهرست اول مقاصد مهاجرت خود قرار دهند. دارا بودن رتبه و رنکینگ بسیاری از دانشگاه های آلمان در زیر 100 و تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی، تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته های متنوع تحصیلی و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان این کشور را در فهرست 5 کشور برتر برای مهاجرت تحصیلی قرار داده است.

دانشگاه های کشور آلمان همواره در فهرست برترین دانشگاه های جهانی از لحاظ موسسه های گوناگون قرار دارند. از مجموع دانشگاه های آلمان در حدود 48 دانشگاه در بالاترین فهرست رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

مطمئنا این مسئله در ذهن شما ایجاد شده است که چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت. اگر قصد دارید در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید ، ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید:

انتخاب دانشگاه

زمانی که آلمان را برای ادامه تحصیل در نظر می گیرید، در مرحله اول باید رشته و دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید. موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) شامل بیش از ۲۰۰۰ برنامه تحصیلی در آلمان است که حدود ۱۳۸۹ برنامه به زبان انگلیسی است. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که اکثر برنامه های انگلیسی زبان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس هستند.

بررسی الزامات پذیرش

قبل از اینکه برای دانشگاه های آلمان درخواست دهید، باید الزامات پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظرتان را بررسی کنید. توجه داشته باشید که مدرک شما توسط دانشگاه انتخابی باید به رسمیت شناخته شود.

ارائه الزامات مالی

به منظور برآورده کردن الزامات ویزای تحصیلی آلمان باید مدارکی مبنی بر داشتن تمکن مالی ارائه کنید. دانشجویان ملزم به ارائه مدارکی هستند که نشان دهد به ۸۷۰۰ یورو در سال (۱۰۰۰۰ دلار) برای تامین هزینه های زندگی خود برای تحصیل در آلمان دسترسی دارند.

 

دانشگاه های پزشکی آلمان مورد تائید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های پزشکی آلمان از برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان می باشند که همواره در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی دارای رتبه های برتر جهانی می باشند. خبر خوب برای متقاضیان ایرانی این است که بسیاری از دانشگاه های پزشکی آلمان مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند و متقاضیان ایرانی بدون نگرانی از آینده شغلی می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی در آلمان اقدام کنند. از جمله دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران دانشگاه های زیر را می توان نام برد:

دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

دانشگاه پزشکی هومبولت زوبرلین

دانشگاه پزشکی لودویک ماکسیملیانس در شهر مونیخ

دانشگاه پزشکی مینه سوتا در شهر فرانکفورت

دانشگاه پزشکی ابرهارد کریل تایتینگن

دانشگاه پزشکی هانور

دانشگاه پزشکی بن