ویزای تحصیلی آلمان
کد خبر: 662

بورسیه تحصیلی به آلمان (اوسبیلدونگ)

picture

دوره های اوسبیلدونگ گزینه خوبی برای تحصیل در آلمان و شرکت در یک برنامه آموزش حرفه ای است. این برنامه های آموزشی معمولاً بین یک تا سه و نیم سال به طول می انجامد. دوره های آموزشی آوسبیلدونگ در کالج ها و شوله ها برگزار می شود مانند کالج فاخ هوخ شوله که مدارک آن بسیار معتبر است. مبحث آموزش اکثر این کالج ها در زمینه فنی حرفه ای می باشد و هدف آنها آماده کردن دانشجو برای بازار کار می باشد.

اوسبیلدونگ چیست؟

اوسبیلدونگ (Ausbildung) آلمان یا کارآموزی یک راه عالی برای آموزش حرفه‌ای بدون پرداخت شهریه است. آوسبیلدونگ یکی از راه‌های رسیدن به کشور آلمان است و در این مسیر نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارید. با استفاده از ویزای آوسبیلدونگ آلمان علاوه بر دریافت حقوق در طول دوره می‌توانید به کار در آلمان و اقامت در این کشور اروپایی نزدیک شوید. سالانه بیش از 500,000 قرارداد جدید کارآموزی  (Ausbildung) توسط شرکت‌های مختلف در آلمان منعقد می‌شود.

اوسبیلدونگ یا کارآموزی (Ausbildung) آموزش کار محور یا کارآموزی است که فرد در یک موسسه برای یک دوره آموزشی خاص، در مدت‌ زمان مشخصی تحصیل خواهد کرد. علاوه بر تحصیل، مقدار مشخصی حقوق یا کمک ‌هزینه در این دوره به فرد تعلق می‌گیرد. دوره های اوسبیلدونگ آلمان در دسته بندی های زیر قرار دارند.

 

اوسبیلدونگ در آلمان و شرایط اخذ پذیرش

متقاضیان برای اخذ ویزای اوسبیلدونگ و همچنین دریافت پذیرش در این دوره‌ها باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 باشند. پس از اخذ پذیرش متقاضیان می‌توانند ویزای اوسبیلدونگ را دریافت کنند. در گذشته یکی از شرایط متقاضیان برای اخذ ویزا، داشتن مجوز اقامت آلمان بود؛ اما در حال حاضر متقاضیان بدون داشتن مجوز اقامت نیز می‌توانند برای مهاجرت به آلمان از طریق اوسبیلدونگ اقدام کنند.

از جمله شرایط لازم برای اخذ پذیرش در دوره‌ها اوسبیلدونگ‌ موارد زیر را می‌توان نام برد:

داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B1

داشتن سن کمتر از 35 سال و اینکه بسته به رشته مورد نظر سن مناسب متفاوت می‌باشد.

داشتن سوابق کاری در صورت وجود

اخذ نمره لازم در آزمون ورودی برخی از دوره‌های اوسبیلدونگ

دوره آوسبیلدونگ امروزه در کشور صنعتی آلمان در بیش از 500 رشته برگزار می شود و متقاضیان می توانند با شرکت در دوره حرفه مورد علاقه خود، برای کار در آلمان آماده شوند. طول دوره آوسبیلدونگ بسته به حرفه انتخابی 1 الی 3 سال طول می کشد.

از نکات حائز اهمیت در این دوره ها می توان به دریافت حقوق در اکثر مهارت ها اشاره نمود. متقاضیان با گذراندن دوره آوسبیلدونگ مدرکی با عنوان کارگر ماهر دریافت می کنند که با داشتن ویزای آوسبیلدونگ مسیر اخذ کار دائمی برای آن ها فراهم می باشد.

دوره های کارآموزی آوسبیلدونگ هر ساله در ماه های سپتامبر یا آگوست برگزار می شوند. زمان متقاضی در دوره و ویزای آوسبیلدونگ می بایست هم در آموزش مهارت و هم در دوره تئوری صرف شود. متقاضیان برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ مدارکی نظیر پاسپورت معتبر، بیمه درمانی، تمکن مالی و ارائه تاییدیه ای مبنی بر پذیرش در دوره  آوسبیلدونگ، ارائه دهند.

 

انواع آوسبیلدونگ در آلمان

در کشور آلمان دو نوع آوسبیلدونگ برای تحصیل داوطلبان وجود دارد:

Duale Berufsausbildung:

این دوره دارای دو بخش تئوری و عملی می باشد.

Schulische Ausbildung:

در این دوره ها نیز بخش های تئوری و عملی وجود دارد اما بخش تئوری بیشتر از دوره عملی است. این دوره ها در رشته هایی مانند فروشندگی، طراحی، پرستاری، صنعت، تجارت مهندسی و بانکداری بسیار پرکاربرد است.

دوره های این نوع آوسبیلدونگ حدود 1 الی 3 سال زمان خواهد برد. دوره های Schulische Ausbildung نیز مانند دوره های Duale Berufsausbildung هم در کالج های خصوصی هم در کالج های دولتی ارائه می‌ شود. در این دوره دریافت دستمزد جز در رشته پرستاری متداول نیست.

 

هزینه های اوسبیلدونگ آلمان

شما با شرکت در دوره های اوسبیلدونگ آلمان در یک سری رشته های خاص می توانید به صورت همزمان به کار و تحصیل بپردازید و از این طریق از شرایط تحصیل رایگان در آلمان به همراه گارانتی کار بهره مند شوید. از دیگر مسائلی که همیشه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور حائز اهمیت بوده است مسئله شهریه دانشگاه است. در مورد هزینه شهریه این دوره ها باید گفت این هزینه مبلغی بین 500 یورو تا 700 یورو را شامل می شود که این هزینه به صورت کامل توسط کمپانی کارفرما که با دانشجو قرارداد دارد پرداخت می گردد.

نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که در تمامی رشته ها هزینه تحصیل توسط کمپانی پرداخت می شود به جز رشته فیزیوتراپی که شهریه پایین تری دارد به جز سال آخر تحصیل باقی هزینه های تحصیل را باید خود دانشجو پرداخت کند. نکته مثبتی که در مورد هزینه تحصیل و زندگی در دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد این است که شما می توانید علاوه بر دریافت هزینه تحصیل خود مقداری از هزینه زندگی خود را نیز به صورت حقوق از کمپانی دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا اوسبیلدونگ آلمان

اساس تمام مهاجرت های تحصیلی به این صورت می باشد در ابتدا پذیرش تحصیلی خود را دریافت خواهید کرد و پس از آن برای ویزای تحصیلی کشور مقصد اقدام می کنید. آوسبیلدونگ در آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اخذ هر نوع ویزای آلمان نیاز به ارائه مدارکی می باشد که بسته به شرایط این مدارک متفاوت می باشد اما ما در این قسمت مدارک لازم برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ آلمان را برای شما شرح می دهیم:

ترجمه و ارائه مدارک تحصیلی از دیپلم 12 ساله تا آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

ارائه پاسپورت

ارائه ترجمه شناسنامه

ارائه پذیرش تحصیلی

داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح C1 و یا هر سطح مورد نیاز دیگر مطابق با نظر دانشگاه

ارائه گواهی سلامت فرد دانشجو

ارائه بیمه نامه برای فرد دانشجو

ارائه نامه تمکن مالی

تکمیل و ارائه فرم های مربوط به ویزا

نتیجه گیری

در این مقاله شرایط اخذ ویزای اوسبیلدونگ آلمان، بهترین اوسبیلدونگ ها در المان، شرایط اوسبیلدونگ المان و دوره های اوسبیلدونگ کشور آلمان به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این پاسخ مناسب در مورد آوسبیلدونگ دوگانه (دوآله آوسبیلدونگ) چیست نیز ارائه شد.

نکات مهم این مقاله در مورد چگونگی مراحل مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ است که مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده ما با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند. حتی اگر دارای تمکن مالی کافی یا شرایط سنی مناسب نیستید، نگران نباشید! کارشناسان مهاجرتی موسسه ما نحوه پیدا کردن دوره های اوسبیلدونگ در آلمان را به شما ارائه می دهند. گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/3n9pg4

پربیننده ترین
اخبار داغ