ویزای توریستی نیوزلند
کد خبر: 1033

ویزای توریستی نیوزلند ؛ ویزای توریستی نیوزلند و مدارک مورد نیاز

picture

نیوزلند کشوری امن و انتخابی مناسب برای سفر و اخذ ویزای توریستی نیوزلند می باشد و در سال 2022 نیز در زمره کشورهای دارای رنکینگ بوده است. این کشور کوچک و کم جمعیت به خاطر شرایط مناسب زندگی مورد توجه می باشد.

ویزای توریستی نیوزلند

اخذ ویزای توریستی نیوزلند

در اخذ ویزای توریستی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین باب می بایست گفت که مدت زمان اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند از 3 ماه آغاز می شود. افرادی که تمایل دارند بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند نیاز به ارائه دلایلی برای متقاعد کردن دولت نیوزلند دارند. اما عموما در سال 2022 زمان اقامت در این کشور به صورت ویزیتور 3 ماه می باشد.

اشخاصی که داخل کشور نیوزلند می باشند و درخواست تمدید اقامت و اقامت بیشتر در این کشور دارند می بایست از مدت زمان پاسپورت آن ها 3 ماه باقی مانده باشد. از طرفی هزینه اقامت برای این مدت در حساب شخص متقاضی وجود داشته باشد. جالب است بدانید شهروندان انگلستان در گرفتن ویزای 6 ماهه کشور نیوزلند شانس بالایی دارند.

برای اثبات به دولت نیوزلند جهت اقامت بیشتر در این کشور نیاز به ادله محکم و کافی دارید. افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند می باشند باید به دولت نیوزلند اثابت نمایند که هدف از این سفر بازدید است و مهاجرت مقصود بازدید کنندگان نمی باشد.

پس نیاز دارند وابستگی هایی در کشور خود نشان دهند که پس از اتمام زمان ویزا به کشور مبدا خود باز می گردند. به طور مثال اسناد ملکی و یا کار ثابت از جمله مواردی است که می تواند وابستگی افراد را ثابت کند.

ویزای توریستی نیوزلند برای ایرانیان

برای شهروندان ایرانی اخذ ویزای توریستی کشورهای انگلیسی زبان همواره به عنوان سخت ترین انواع ویزای توریستی در میان کشورهای دنیاست. این که می گوییم سخت به این دلیل است که این کشورها به راحتی قانع نمی شوند به یک شهروند ایرانی ویزا دهند. شما می بایست قبل از اینکه برای ویزای توریستی این کشور اقدام نمایید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاه شوید. معمولا برای سفرهای کوتاه مدت برای ویزای توریستی نیوزلند درخواست می شود.

مثلا اگر شما برای تجارت به این سفر قصد سفر دارید باید دعوتنامه معتبری برای دلیل سفر خود اراده دهید. همچنین اگر برای بازدید از اقوام اقدام می نمایید بهتر است از نزدیکترین اقوام خود دعوتنامه داشته باشید. در کل شهروندان ایرانی بهتر است با داشتن اعتبار پاسپورت خوب (داشتن ویزاهای معتبر همچون شنگن و غیره)، مدارک مالی و دارایی خوب در ایران، مدارکی و سایر شرایط را دارا باشند تا در پروسه اخذ ویزای توریستی به مشکل برنخورند. در سال 2022 بسیاری از کشورها محدودیت هایی را به دلیل وجود ویروس کرونا دارند که باید قبل از درخواست ویزا از آن آگاه بود.

 

هزینه های اقامت توریستی در نیوزلند

زندگی دانشجویی در نیوزلند در مقایسه با استرالیا بسیار ارزان قیمت تر است. در واقع در حالی که زندگی دانشجویی 1 نفره در استرالیا ماهانه بین 1200$ تا 1900$ (دلار استرالیا) است، دانشجویان در نیوزلند ماهانه 1000$ تا 1300$ (دلار نیوزلند) به عنوان هزینه زندگی می پردازند.

اما گردشگران چه در استرالیا چه در نیوزلند یا هر کشور دیگری، غالبا هزینه های بیشتری در مقایسه با مردم محلی یا دانشجویان خواهند داشت. یکی از این دلایل اقامت در هتل به جای آپارتمان و خوابگاه های دانشجویی است، که هزینه های زندگی در نیوزلند را برای گردشگران بالاتر می برد.

از دیگر دلایل می توان به لزوم پرداخت ورودیه ها از سوی گردشگران یا صرف وعده های غذایی در رستوران ها دانست. در حالی که دانشجویان غالبا تنها در تعطیلات سفر می کنند و وعده های غذایی خود را غالبا خودشان در منزل یا خوابگاه تهیه می نمایند.

به همین دلیل است اقامت 1 ماهه گردشگران در نیوزلند با توجه به هتل محل اقامت و سبک سفر هر فرد بین 1600$ تا 3000$ (دلار نیوزلند) هزینه خواهد داشت. برخی از هتل های نیوزلند که اقامت در آن ها موجب بالا رفتن هزینه های زندگی توریستی می شود. اما امکانات فوق العاده زیادی دارند عبارت هستند از:

هتل بوتیک کوئینزتاون پارک

هتل ریس

استراحتگاه و اسپا هیلتون کوئینزتاون

ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی نیوزلند و مدارک مورد نیاز

جهت اخذ ویزای توریستی نیوزلند، به مدارک زیر نیاز است:

فرم درخواست برای فردی که قصد سفر به نیوزلند دارد (شماره فرم INZ 1017)

گذرنامه ای که حداقل 3 ماه از تاریخ سفر در نظر گرفته شده از نیوزیلند معتبر باشد.

2 عکس با اندازه پاسپورت رنگی

بلیط بعدی از نیوزیلند یا مدرکی برای خرید بلیط.

اثبات وجوه مورد نیاز برای نگهداری در نیوزیلند، یعنی به طور کلی 1000 NZD در ماه یا در صورت پرداخت هزینه محل اسکان 400 NZD در ماه.

جهت اخذ ویزا باید مراحل زیر را طی کنید:

فرم درخواست ویزای بازدید کننده نیوزلند (شماره فرم INZ 1017) را از اینترنت بارگیری کنید.

فرم را با اطلاعات دقیق به طور کامل پر کنید.

اسناد مربوطه را به همراه عکس های خود قرار دهید.

مطمئن شوید که هزینه درخواست را برای پرداخت آماده کرده اید.

پس از تکمیل فرم مربوطه، عکس ها را ضمیمه آن کنید و به همراه هزینه پرداخت به نزدیکترین سفارت ارسال کنید.

پس از پردازش ویزا، می توانید اسناد خود را جمع آوری کنید یا اینکه بخواهید آنها را به آدرس خود پیک کنید.

 

ویزای توریستی نیوزیلند و پروسه اقدام

برای درخواست ویزا، شما باید مراحل زیر را دنبال کنید.

فرم درخواست ویزای بازدید کننده نیوزلند (شماره فرم INZ 1017) را از اینترنت بارگیری کنید.

فرم را با اطلاعات دقیق به طور کامل پر کنید.

اسناد پشتیبان مربوطه را به همراه عکس های خود قرار دهید.

مطمئن شوید که هزینه درخواست را برای پرداخت آماده کرده اید. لطفا توجه داشته باشید که هزینه به صورت نقدی پذیرفته نمی شود.

فرم درخواست را به همراه مدارک، عکس ها و همچنین هزینه درخواست در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا ارسال کنید.

پس از پردازش ویزا، می توانید اسناد خود را جمع آوری کنید یا اینکه بخواهید آنها را به آدرس خود پیک کنید.

 

نتیجه گیری

کارشناسان و مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی ما می توانند در امر اخذ ویزای توریستی نیوزلند شما را راهنمایی نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری از سایر راه های اخذ اقامت نیوزلند می باشد که واجدین شرایط می بایست در نظر بگیرند و در این زمینه و مهاجرت به اقصی نقاط دنیا با موسسه ما تماس حاصل نمایند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/3gd6d3

پربیننده ترین
اخبار داغ