دانشگاه آلمان
کد خبر: 680

دانشگاه های رایگان آلمان

picture

دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان هستند، می توانند در اکثر دانشگاه های دولتی این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. یکی از دلایلی که باعث شده تحصیل در کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی جذابیت داشته باشد، هزینه تحصیل رایگان در این کشور می باشد. شما دانشجویان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی ما در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید. در این مقاله به بررسی لیست دانشگاه های رایگان آلمان می‌پردازیم.

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های رایگان کشور آلمان هر ساله در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند. دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود تا در این کشور به تحصیل رایگان بپردازند. تحصیل رایگان شامل تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور آلمان می باشد. دانشگاه های رایگان این کشور آموزش های با کیفیتی را به تمام دانشجویان خود ارائه می دهند.

دولت کشور آلمان در سال های اخیر شاهد مهاجرت دانشجویان فراوانی به قصد تحصیل رایگان در آلمان بوده است. کشور آلمان مایل است تا دانشجویان برتر سراسر جهان را به خود جذب نماید تا پس از فارغ التحصیلی آنان را در کشور خود به خدمت گیرد، این نیز یکی از دلایل تحصیل رایگان در کشور آلمان می باشد.

همانطور که می دانید آلمان کشوری است با نظام آموزشی رایگان حتی برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا. به طور کلی شرایط تحصیل در این کشور برای ایرانیان بسیار مساعد است.

لیست دانشگاه های رایگان آلمان

دانشجویان قادر خواهند بود تا در کشور آلمان به تحصیل رایگان بپردازند. بیش از 300 دانشگاه عمومی همراه با 1000 رشته تحصیلی موجود می باشد که گزینه های بسیاری را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. تحصیل رایگان در کشور آلمان می تواند فرصت خوبی برای دانشجویان بین المللی باشد.

لیست برخی از دانشگاه های رایگان آلمان به شرح زیر می باشد:

دانشگاه کلن (University of Cologne)

این دانشگاه در سال 1388 تأسیس شد. امروزه، دانشگاه کلن یکی از دانشگاه های برجسته تحقیقاتی در کشور آلمان است. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه داده و به دانشجویان خود فرصت پیشرفت می دهد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ (Ludwig Maximilians University Munich)

این دانشگاه به عنوان یکی از موسسات علمی و پژوهشی برتر اروپا شناخته شده است. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس دانشمندان و دانشجویان با استعدادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe University Frankfurt)

دانشگاه گوته فرانکفورت در میان برترین دانشگاه های تحقیقاتی بین المللی قرار دارد. این دانشگاه به نام یوهان ولفگانگ فون گوته نامگذاری شده است و طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دانشگاه RWTH آخن (RWTH Aachen University)

دانشگاه RWTH آخن یک دانشگاه عالی با حدود 45،000 دانشجو و شهرت برجسته در تحقیقات و صنعت می باشد. این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد.

دانشگاه مونستر (University of Münster)

دانشگاه مونستر با بیش از 45،700 دانشجو یکی از بزرگ ترین دانشگاه های رایگان آلمان است. این دانشگاه هر ساله دانشجویان و محققان زیادی را از آلمان و سراسر جهان به خود جذب می کند.

دانشگاه روهر بوخوم (Ruhr University Bochum)

این دانشگاه دارای بیش از 43،000 دانشجو از بیش از 130 کشور جهان است. دانشگاه روهر بوخوم از دیگر دانشگاه هایی که امکان تحصیل رایگان را فراهم می کند.

دانشگاه دویسبورگ اسن (University of Duisburg-Essen)

دانشگاه دویسبورگ اسن یکی از بزرگ ترین دانشگاههای رایگان آلمان است. این دانشگاه دارای استانداردهای ملی و بین المللی در زمینه های تحقیق، آموزش و مدیریت می باشد.

دانشگاه هامبورگ (Universität Hamburg)

دانشگاه هامبورگ بزرگ ترین موسسه تحقیق و آموزش در شمال آلمان است. این دانشگاه طیف متنوعی از دوره ها و فرصت های تحقیقاتی عالی را ارائه می دهد.

دانشگاه آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ (FAU Erlangen-Nürnberg)

ایندانشگاه در سال 1743 تأسیس شد. این دانشگاه، یک دانشگاه تحقیقاتی قدرتمند در کشور آلمان است که دارای 39.868 دانشجو، 263 دوره تحصیلی و 4000 کارمند علمی می باشد.

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یکی از برترین دانشگاه های اروپا است. این دانشگاه پیوندهای محکمی با شرکت ها و مسسات علمی در سراسر جهان ایجاد می کند.

دانشگاه وورتسبورگ (University of Würzburg)

دانشگاه وورزبورگ با بیش از 28،000 دانشجو یکی دیگر از بزرگ ترین دانشگاه های آلمان می باشد. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته ها را ارائه می دهد.

کار پس از تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

دانشجویانی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی برای یافتن کار در آلمان بمانند، باید در حالی که هنوز دانشجو هستند، برنامه ریزی را برای این کار شروع کنند. داشتن مهارت در زبان آلمانی برای یافتن کار در آلمان بسیار مفید است؛ زیرا تعداد مشاغل آزاد بدون نیاز به دانستن زبان آلمانی بسیار محدود خواهد بود.

دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که مایل به کار در کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی هستند، می توانند اجازه اقامت خود را برای یافتن کار تا 18 ماه تمدید کنند. برای درخواست مجوز اقامت طولانی مدت به مدارک زیر نیاز است:

گذرنامه

گواهی مدرک دانشگاهی یا سند رسمی از دانشگاه مبنی بر موفقیت در تحصیل

بیمه درمانی

تمکن مالی

متقاضیان می توانند به محض یافتن کار برای اجازه اقامت آلمان یا کارت آبی EU درخواست کنند. متقاضیان می توانند پس از پنج سال کار در کشور آلمان درخواست اقامت در این کشور را داشته باشند.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان کشور آلمان را دارند نیاز به ارسال مدارک خود خواهند داشت. هر دانشگاه معیارهای پذیرش خاص خود را دارد اما به طور کلی، مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می شوند:

گذرنامه معتبر

کپی دیپلم دبیرستان

ریز نمرات تحصیلی

عکس پاسپورتی

مدرک زبان معتبر

انگیزه نامه

تکمیل فرم درخواست

رسید پرداخت هزینه درخواست

نتیجه گیری

موسسه حقوقی ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ویزا و اقامت آماده ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با تحصیل دانشگاه های رایگان آلمان می باشد. هم وطنان عزیز در صورتی که هر سوالی در زمینه دانشگاه های رایگان آلمان و لیست دانشگاه های رایگان آلمان داشته باشند، می توانند جهت راهنمایی و مشاوره حضوری به موسسه ما مراجعه فرمایید


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/3ekap3

پربیننده ترین
اخبار داغ