زندگی در مجارستان
کد خبر: 1528

مشکلات زندگی در مجارستان | سختی های مهاجرت به مجارستان

picture

بررسی مشکلات زندگی در مجارستان

چنان چه قصد مهاجرت به مجارستان را دارید باید همه چیز را راجع به این کشور بدانید از جمله مشکلات زندگی در مجارستان. بدیهی است که هر کشور علاوه بر نقاط مثبت برای زندگی نقاط منفی و معایبی هم برای زندگی دارد که آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

درباره کشور مجارستان

کشور مجارستان به عنوان کشوری توسعه یافته در مرکز اروپا واقع شده است که در محدوده منطقه شنگن می باشد. این کشور از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است. شهر بوداپست به عنوان بزرگترین شهر این کشور شناخته شده که پایتخت این کشور نیز می باشد. از ده میلیون نفر جمعیت این کشور حدود یک و نیم میلیون نفر در شهر بوداپست ساکن می باشند. این کشور با کشورایی هم چون اتریش، اسلوونی، رومانی و اسلواکی همسایه می باشد.

به دلیل هم مرز بودن با کشور اتریش برخی از مردم به خصوص شهروندان شهر بوداپست به زبان آلمانی نیز تسلط دارند. ولی مردم مجارستان به زبان مجاری به مکالمه می پردازند. با زبان انگلیسی نیز آشناییت دارند. وسعت این کشور حدودا 93030 کیلیومتر مربع می باشد. در بین بزرگترین کشورهای دنیا در رده 109 قرار گرفته است. نرخ بیکاری در سال های اخیر در این کشور به عدد 3.7% رسیده است. دولت این کشور حداقل حقوق دریافتی ماهانه برای افراد را مبلغ 68819€ (یورو) در نظر گرفته است.

 

 

بررسی مشکلات زندگی در مجارستان

زمانی که قصد مهاجرت به کشوری را دارید، باید به اندازه کافی در رابطه با شرایط آن مطالعه کنید، متاسفانه در بسیاری از مقالات تهیه شده، تنها می توان نکات مثبت را در رابطه با یک کشور بدست آورد. اما همواره نکات منفی هستند که ممکن است افراد را با دشواری هایی در آینده روبرو کند، در همین راستا بررسی مشکلات زندگی در مجارستان اولین هدف ما از تهیه این نوشتار است. مهم ترین مواردی که می توان در رابطه با مشکلات زندگی در مجارستان به آن اشاره کرد در زیر آمده است:

 • زبان مجارستان

یکی از بزرگ ترین مشکلات زندگی در مجارستان، فراگیری و فهمیدن زبان رسمی این کشور است، زمانی که از بوداپست خارج می شوید، به ندرت قادر خواهید بود فردی مسلط به زبان انگلیسی بیابید. با این وجود این امکان وجود دارد که حتی در محیط بیمارستان نیز یک پزشک انگلیسی زبان نیابید، از طرف دیگر فراگیری زبان مجارستانی نیز کار چندان ساده ای نخواهد بود.

از سوی دیگر، درصد قابل توجهی از جامعه توریستی مجارستان را آلمانی زبان ها تشکیل می دهند. یعنی اگر خارج از بوداپست سکونت دارید، تنها زبان انگلیسی به شما کمک نمی کند و می بایست به زبان آلمانی یا مجاری نیز آشنایی داشته باشید. فراگیری زبان کشور مجارستان در کشورهایی نظیر ایران نیز بسیار دشوار و دور از دسترس است، دانشجویانی که با زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل می کنند مشکلی در محیط دانشگاه نخواهند داشت.

 

 • وضعیت مالیات در کشور مجارستان

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در کشور مجارستان وجود دارد، بالا بودن مالیات در این کشور است. کشور مجارستان با 27%مالیات بر ارزش افزوده پس از کشور هند بیشترین سطح مالیات در جهان را دریافت می کند، همچنین میزان مالیات بر درآمد در کشور مجارستان در حدود 15% است. اگرچه هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان کم است و زندگی در این کشور به صورت ماهیانه بین 400€ تا 700€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت، مالیات بالا می تواند شرایط سختی ایجاد کند.

 • وضعیت آب و هوایی

از دیگر مشکلات زندگی در مجارستان می توان به عدم ثبات وضعیت آب و هوایی اشاره کرد. تشخیص وضعیت آب و هوایی در کشور مجارستان به طور کلی بسیار دشوار و گاها غیر ممکن است. ممکن است که یک روز گرم در کشور مجارستان آغاز شود و با بارش باران و سرما به پایان رسد، همین غیر قابل پیش بینی بودن هوا می تواند مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کند.

 • سبک زندگی در کشور مجارستان

در مقاله هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان در رابطه با هزینه کم زندگی گفته ایم اما شرایط به همین سادگی نیست. اغلب شهروندان کشور مجارستان زندگی پر مشغله ای را پشت سر می گذارند، بسیاری از نیروهای کار در مجارستان ناچار هستند برای تامین نیازهای مالی پس از ساعات اداری نیز کار کنند. هر چند دانشجویان بین المللی که تخصصی در یک زمینه خاص دارند راحت تر به کار می رسند. سبک زندگی مردم مجارستان به گونه ایست که علاقه بسیار زیادی به شب زنده داری و گردش های شبانه دارند که برای کسانی که سبک زندگی شاد و پر سر و صدا را ترجیح می دهند ایده آل است اما اگر طرفدار سکوت و آرامش مطلق در ساعات پایانی روز هستید، کشور اتریش گزینه بهتری برای شماست.

هزینه اجاره بها در کشور مجارستان بسیار ارزان است. اما تعمیرات منازل مسکونی بر عهده مستاجر می‌‌باشد و در صورتی که هریک از وسیله‌های منزل قبل از اتمام قرار داد خراب شود، صاحب خانه در قبال تعمیر آن وظیفه‌ای ندارد و مستاجر باید آن را تعمیر کند. این قانون یکی از قانون‌های سخت گیرانه کشور مجارستان است که در برخی مواقع بر ضرر مستاجر است.

 • گران بودن قبض های برق و گاز

قبوض خدماتی مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی گران تر است، سیستم گرمایشی و سرمایشی این کشور به دلیل قدمت معماری آن و وجود آبگرمکن‌های خانگی موجب اتلاف انرژی می‌‌شود که می‌‌تواند هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی افزایش ‌‌دهد که این مورد را می‌‌توان از مشکلات زندگی در مجارستان دانست.

 • یافتن کار در مجارستان

پیدا کردن شغل در کشور مجارستان برای خارجی‌ها بسیار سخت است. اگر قصد دارید علاوه بر تحصیل یک شغل پاره وقت داشته باشید، باید تا حدودی با زبان رسمی این کشور آشنا باشید و در صورتی که در یکی از ارگان‌های این کشور استخدام شده‌اید، باید به زبان مجاری تسلط کافی داشته باشید.

 • امنیت کم اجتماعی

امنیت کم اجتماعی نیز می‌‌تواند از مشکلات زندگی در مجارستان به حساب بیاید که بهتر است افراد قبل از مهاجرت به این مورد توجه بیشتری داشته باشند. میزان بالایی از سرقت‌هایی که در این کشور انجام می‌‌شود را خارجی‌هایی که به این کشور وارد شده‌اند انجام می‌‌دهند، همانطور که می‌‌دانید این کشور مهاجر پذیر درصد بالایی از افراد خارجی را در خود جای داده است.

 • عدم تطابق تغذیه ای

مردم مجاری در هر وعده غذایی، غذای بسیاری مصرف می‌‌کنند که طعم و مزه آن امکان دارد مطابق با سلیقه بسیاری از خارجی‌ها نباشد. مردم این کشور به غذاهای تند با ادویه‌های مخصوص به آن منطقه علاقه بسیاری دارند و همچنین غذاهای گوشتی آن‌ها با گوشت خوک آماده می‌‌شود که برای افراد مسلمان خوردن آن جایز نیست.

 • اخلاق مردم مجارستان

مردم مجارستان نسبت به خارجی‌هایی که به این کشور مهاجرت می‌‌کنند بدبین هستند. مجاری‌ها نسبت به مهاجرین بیش از حد مشکوک هستند و برخورد دوستانه‌ای با آن‌ها انجام نمی‌دهند که این امر نشات گرفته از حملات پی درپی ترک‌ها، مغولان، آلمانی‌ها و روس‌ها به این کشور است که زخم‌های عمیقی را بر اعتماد این کشور وارد کرده است.

 • یافتن شغل بعد از تحصیل در مجارستان

 • حقوق پایین نسبت به کشورهای اروپای غربی

 • باران های غیر قابل پیش بینی در تابستان و بهار

 • فرهنگ زیست شبانه مردم در مجارستان

 • تعداد کم دانشگاههای انگلیسی زبان در مجارستان

 • شهریه بالای دانشگاه های مجارستان

 • سخت گیری دانشگاه های مجارستان

 • نبود مترجم در مراکز سلامت و درمانی

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/39k5e2

پربیننده ترین
اخبار داغ