مهاجرت به کانادا
کد خبر: 604

همه چیز در مورد مهاجرت به کانادا

picture

کشور زیبای کانادا به دلایل بسیاری همچون کیفیت و امنیت بالا، چند فرهنگی، امنیت بسیار عالی، رشد بالا تولید ناخالصی داخلی و به طبع اقتصادی قوی و پویا، اعتبار و کیفیت بالای دانشگاه های کانادا و برخورداری از مراقبت های بهداشتی همگانی، مقصد بسیاری از مهاجران بین المللی می باشد. کانادا برای جذب سرمایه خارجی، نیروی کار متخصص و افراد خبره، مسیرهای مهاجرتی بسیار متنوعی را فراهم نموده است که افراد می توانند متناسب با سلیقه و شرایط خود یک مسیر را انتخاب نمایند. اههای مهاجرت به کانادا، آثار اقامتی متنوعی را برای متقاضیان به همراه دارند برخی از این راههای مهاجرت به کانادا نظیر استارتاپ، در همان بدو ورود اقامت دائم کانادا را برای متقاضی به همراه دارند و برخی دیگر نظیر کار یا سرمایه گذاری پس از گذشت چند سال، منجر به اقامت دائم می‌شود.

در مجموعه ما مشاورین و افراد با تجربه در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کنند که به شما متقاضیان عزیز کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب و مقرون به صرفه ترین راه ها را برای شما به ارمقان آورند.

ویژگی کشور کانادا برای مهاجرت

وقتی صحبت از زندگی و کار در خارج از کشور باشد، انتخاب اول بیشتر افراد بررسی روش های مهاجرت به کانادا است. زیرا این افراد حرفه‌ای می‌دانند کانادا فرصت‌های بیشماری را برای بهبود کیفیت زندگی و موقعیت‌های شغلی هر شخص، مقابل او قرار می‌دهد. از طرف دیگر شهرهای کشور کانادا همیشه در ده رتبه برتر لیست‌های بهترین شهرهای جهان برای زندگی وجود داشتند. همانطور که گفته شد، دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور، دارای مزایایی است که متقاضی می‌تواند بهترین بهره را از آنها ببرد.

کانادا از لحاظ قوانین محیطی پیوسته درحال توسعه و رشد بوده و امنیت، آرامش و بی‌طرفی در این کشور رو به افزایش است. کانادایی‌ها به مودب بودن و خونگرم بودن بسیار معروف هستند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌توانند از داشتن امنیت در میان مردم کانادا اطمینان پیدا کنند. اقتصاد کانادا مانند اقتصاد کشورهای اروپایی، ایالات متحده، بریتانیا و... در بحران اقتصادی جهانی گرفتار نشده و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

 

مهاجرت به کشور کانادا

مسلما شما هنگامی که درخواست مهاجرت به کانادا را دارید می بایست برای مهاجرت شرایط خاصی داشته باشید. برای اقدام از انواع روش های مهاجرت به کانادا، شرایطی خاص مورد نیاز است که بسته به نوع روش متفاوت است. از مهم ترین فاکتورهایی که برای اخذ اقامت کانادا دارای اهمیت است می توان به سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و میزان سرمایه اشاره کرد. برخی از این فاکتور ها در بعضی از روش ها بسیار مهم هستند و در برخی دیگر اهمیتی ندارند. به عنوان مثال سن شما برای تحصیل در کانادا بسیار مهم است، به طوری که هر چه از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد، شانس بالاتری برای دریافت ویزای کانادا خواهید داشت.

 از سوی دیگر فاکتور سن در روش سرمایه گذاری اهمیت کمتری پیدا می کند. یا اینکه شما برای سرمایه گذاری در کانادا به حداقل سرمایه 300 هزار دلار کانادا نیاز دارید، در حالی که در روشی مانند تحصیل ممکن است به سرمایه ای بیش از 20 هزار دلار کانادا نیاز داشته باشید. به صورت کلی بر اساس تعداد پرونده ها، محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق کار و تخصص و مهاجرت تحصیلی است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

هرساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در کانادا اقدام به مهاجرت می نمایند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور کانادا نیاز به دریافت ویزای تحصیل خواهند داشت. این مجوز به عنوان یک سند از سوی اداره مهاجرت کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. دانشجویانی که قصد دارند برای بیش از یک سال در کانادا تحصیل نمایند می توانند در پایان هر سال مجوز تحصیلی خود را در کانادا تمدید کنند.

کانادا دارای 10 استان و 5 منطقه اصلی است. با توجه به اینکه تحصیل در کانادا یک تصمیم یک شبه نیست و برای محقق شدن آن متقاضی می بایست یکسری مقدماتی را انجام دهد. در مرحله بعدی متقاضی می بایست از دانشگاه پذیرش دریافت نماید و پس از آن اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نماید. بعد از این مرحله متقاضی به کانادا مهاجرت می کند و ثبت نام خود را در دانشگاه تکمیل می کند و به تحصیل مشغول می شود. یکی از مهمترین شرایط رفتن به کانادا برای تحصیل، داشتن مدرک زبان می‌باشد.

 

مهاجرت به کانادا در مقطع کالج

یکی از مقاصد مهم دانش آموزان بین المللی و والدین آنان تحصیل در مدارس کانادا می باشد. چرا که کانادا دارای یک سیستم قوی در آموزش تحصیلی به دانش آموزان می باشد که عمدتا آن ها به صورت استانی اداره می‌شوند. اگر در مقطع مدارس هستید و به دنبال پاسخ سوال چگونه برای تحصیل به کانادا برویم، هستید، می توان گفت که تحصیل در مدارس استان های مختلف کانادا متفاوت است. اما به طور کل تحصیل از سن 5 سالگی شروع می شود در حالی که تحصیل در این مقطع کاملا اختیاری است و تحصیلات اجباری در کانادا از سن 6 سالگی شروع می‌شود. دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در کانادا به زبان فرانسه یا زبان انگیسی را انتخاب نمایند. البته در برخی از موسسات، مدارس و دانشگاه ها ممکن است به هر دو زبان آموزش ارائه داده شود. اگرچه برای حضور دانش آموزان در مدارس کانادا در هر مقطعی نیاز به تسلط به زبان های انگلیسی و یا فرانسه نیست، به طور کل زبان اصلی آموزش در مدارس کانادا، انگلیسی می باشد.

 

مهاجرت در مقطع کارشناسی و ارشد به کانادا

تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در بین دانشگاه های برتر در سراسر جهان رتبه بندی شده اند و سال هاست که این دانشگاه ها از سراسر جهان دانشجو جذب می کنند. دانشگاه های کانادا با تمرکز بر توسعه و ارتقای زندگی حرفه ای و شخصی دانشجویان، به طور مستمر کیفیت آموزش را بالا می برند و تمام فناوری های مدرن را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. یکی از دلایل گذراندن مقطع کارشناسی و ارشد در کانادا این است که، به دانشجویان بین ‌المللی فرصت‌ های کاری زیادی داده می‌شود و این امتیاز را دارند که به محض شروع تحصیل، کار خود را شروع کنند، بنابراین وقت گران بهای خود را هدر نمی‌دهند.

با مقایسه هزینه دانشگاه های بریتانیا و ایالات متحده، دوره های کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویانی که زندگی آکادمیک و حرفه خود را در اولویت قرار می دهند کاملا مقرون به صرفه است. دانشگاه‌های کانادا برای مقطع کارشناسی، در اکثر رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرند منتهی بیشتر تمایل به پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی، کامپیوتر، تجارت و بازرگانی دارند. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس کانادا برای هر رشته متفاوت است اما به طور کلی هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و مهندسی بیشتر است.

 

نتیجه گیری

گرفتن ویزای تحصیلی به این معناست که شما در چند قدمی رویای خود یعنی تحصیل در کانادا ایستاده اید. گاهی برای دانشجویان واجد شرایط امکان گرفتن ویزای همراهی نیز صادر می شود که بر اساس آن دانشجو می تواند همسر و فرزند یا فرزندان (زیر سن قانونی) را با خود همراه کند. بنابراین متوجه شدید که مهاجرت به کانادا یکی از پرطرفدارترین مهاجرت های روز دنیا بوده است. مجموعه ما به عنوان یکی از سازمان های مهاجرتی در ایران به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین و مناسبترین روش مهاجرت را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/399973

پربیننده ترین
اخبار داغ