تحصیل در اتریش و آلمان
کد خبر: 676

تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش

picture

در سالهای اخیر تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش به جهت بالا رفتن هزینه‌ های تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بسیار داغ شده است. کشور اتریش را می توان زیباترین کشور اروپای مرکزی محسوب کرد که شهرهای پرجمعیت و مناظر زیبای طبیعی بسیاری در خود جای داده است. این کشور محل تحصیل بیش از 350000 دانشجو است که 25% از آن ها را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. در ادامه شما را با تحصیل رایگان در کشور اتریش و آلمان آشنا خواهیم کرد.

اخذ پذیرش برای تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش

با اینکه تصور کلی مردم از کشور اتریش یک کشور بسیار گران و همراه با تفریحات گران قیمت است. اما زمانی که صحبت از تحصیلات دانشگاهی باشد این کشور امکانات خوبی فراهم کرده است. تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور با قیمت رایگان در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. متقاضیان برای آنکه بتوانند ویزای تحصیلی کشور اتریش را دریافت کند باید ابتدا از یک دانشگاه نامه تاییدیه پذیرش بگیرند. سپس همراه آن نامه به سفارت یا کنسولگری اتریش مراجعه کنند.

افراد باید با ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز مانند گواهی اثبات تمکن مالی خود و یا والدین خود برای اثبات توانایی مالی زندگی و تحصیل در این کشور، گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری های مسری مانند ایدز، گذرنامه معتبر و غیره برای دریافت ویزای اقامت تحصیلی این کشور درخواست بدهند. متقاضیان همچنین باید از سطح تسلط کافی به زبان آلمانی بهره‌مند باشند و مدارک زبان معتبر به سفارت اتریش ارائه کنند.

اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور مدرن و پیشرفته آلمان را دارید باید بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان تقریبا رایگان است. دانشجویان به صورت سالانه تنها مقدار جزئی هزینه بابت خدمات دانشجویی و بیمه می پردازند. اگر شما در کشور آلمان بتوانید به راحتی به زبان آلمانی صحبت کنید و بنویسید معمولا در تمام رشته های تحصیلی و در اکثر دانشگاه ها می توانید به صورت رایگان به تحصیل بپردازید. اما اگر به زبان آلمانی تسلط ندارید ولی به زبان انگلیسی تسلط دارید و می توانید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 ارائه کنید می توانید در دانشگاه‌ های این کشور به تحصیل بپردازید اما مقداری هزینه باید پرداخت کنید.

 

سیستم آموزشی برای تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش

مقطع کارشناسی در آلمان و اتریش حداکثر 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد بین 3 تا 2 سال و مقطع دکترا حدود 4 سال زمان خواهد برد. کشور آلمان و کشور اتریش برای ادامه تحصیلات دانشگاهی به صورت آکادمیک 3 انتخاب در اختیار دانشجویان می گذارند:

شما می توانید در دانشگاه ها در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا به صورت تئوری به تحصیل بپردازید و پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوید.

می توانید وارد مراکز آموزش عالی فنی و حرفه ای شوید و به صورت عملی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازید. اما توجه داشته باشید که برای ورود به مراکز آموزش عالی و فنی در کشور آلمان یا اتریش لازم است که به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشید و در آزمون ورودی این موسسات نمرات قابل قبول کسب کنید.

شما می توانید وارد آکادمی آموزش هنر و موسیقی در کشور اتریش یا آلمان بشوید و در رشته های هنری مانند سینما، طراحی لباس، نقاشی، عکاسی و غیره به تحصیل بپردازید. در اتریش ورود و تحصیل در آکادمی های آموزشی هنر و موسیقی نیازمند قبولی در آزمون ورودی با نمره مطلوب و شرکت در مصاحبه شفاهی بعد از آزمون است.

هنر و موسیقی از زمان های گذشته یکی از مسائل بسیار مهم در سیستم آموزشی کشور اتریش بوده است. برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل در رشته های هنر و موسیقی هستند کشور اتریش با توجه به هزینه های تقریبا رایگان تحصیل انتخاب مناسبی است. ارائه مدرک زبان آلمانی و انگلیسی برای پذیرش در آکادمی های هنر و موسیقی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های آلمان و اتریش

برای اخذ پذیرش و تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به به مدارکی که در ادامه متن شرح می دهیم نیاز است:

در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم و پایان دوره پیش دانشگاهی خود را با ترجمه به زبان آلمانی به سفارت آلمان یا به سفارت اتریش تحویل دهید. شما باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. پس از آن اجازه ورود به دانشگاه‌های آلمان برای شما صادر می شود. اما قبل از ادامه تحصیل باید یک دوره 6 ماهه تا 1 ساله عنوان پیش نیاز برای ادامه تحصیل بگذرانید. کشور آلمان در حال

حاضر برای ارائه ویزای تحصیلی به متقاضیان مدرک b1 زبان آلمانی را از شما تقاضا می کند. با توجه به اهمیت این موضوع لازم است برنامه هایی برای اخذ این مدرک بیاندیشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان و اتریش 2023

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی آلمان و اتریش 2023 عبارت هستند از:

فرم پر شده درخواست وقت سفارت هر کشور

پاسپورت معتبر

2 قطعه عکس

نامه ای که نشان می دهد شما توسط یک دانشگاه آلمانی پذیرفته شده اید

سوابق تحصیلی

گواهی تسلط به زبان آلمانی یا مدرکی که قصد شرکت در یک دوره زبان در آلمان را دارید (در صورت تحصیل به زبان آلمانی)

ارائه تمکن مالی از بانک به مبلغ 10000 (یورو) برای اتریش و 8000 (یورو) برای آلمان

بیمه مسافرتی

برای شرکت در تمام مقاطع تحصیلی لازم است که پاسپورت معتبر خود را که حداقل 6 ماه اعتبار دارد به همراه داشته باشید. یک توصیه نامه از اساتید قبلی خود را نیز باید ارائه دهید. توجه داشته باشید که ارائه ریز نمرات مدرک دیپلم برای شرکت در کارشناسی لازم است. ارائه ریز نمرات مدرک کارشناسی برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد از مدارکی است که ارائه آن ها الزامی است.

نتیجه گیری

به تجربه‌ ای که ما در ویزاهای تحصیلی آلمان و اتریش طی سالیان گذشته کسب کرده‌ ایم اعتماد کنید. ترجیح بر این است که متقاضی تحصیل در دانشگاه‌ های رایگان آلمان و اتریش دارای مدرک زبان آلمانی B2 باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی در این سطح به متقاضی برای یافتن شغل مورد نظر با درآمد بالا پس‌ از فراغت از تحصیل نیز بسیار کمک خواهد کرد. این مورد کمک می کند تا جایگاه شغلی بهتری در بین متقاضیان کار در کشور آلمان و اتریش یا حتی بلژیک و سوئیس کسب کند.

مجموعه ما یکی از بزرگترین سازمان های مهاجرتی ایران بوده که تصمیم دارد شما را به اصلی ترین هدفتان در مسیر مهاجرت برساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس خاصل نمایید و از افراد با تجربه ما در زمینه های مختلف کمک بگیرید


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/399773

پربیننده ترین
اخبار داغ