اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد
کد خبر: 1025

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد؛ همه چیز درباره اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

picture

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد رویایی می باشد که والدین در خصوص تولد فرزندان خود در سایر کشورهای جهان از جمله سوئد در سر دارند. در این میان می باید سیستم تابعیت سوئد مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص 2 نوع سیستم خاک و خون وجود دارد که قوانین تابعیتی کشورها را از یکدیگر متمایز می سازد.

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

اعطاء تابعیت سوئد از طریق تولد به روش سیستم خون انجام خواهد پذیرفت. مگر این که قوانین جدیدی در این کشور به تصویب برسد و سیستم خون را حذف نمایند. به عبارت دیگر نوزادی که در خاک و قلمروی سوئد متولد شود.

پس از تولد تابعیت والدین برای کودک ثبت گردیده و انتقال می یابد. این موضوع با صرف نظر از این که کودک در خاک کشور سوئد تولد یافته است، صورت می پذیرد.

چنانچه کودک از 1 آوریل 2015 میلادی به بعد چشم به جهان گشوده باشد، ضمن این که پدر یا مادر او از شهروندان سوئدی محسوب گردند، سیستم خون برای کودک در نظر گرفته می شود. او با چشم پوشی از این که در خاک این کشور به دنیا آمده است، تابعیت والدین را به ارث برده و شهروند سوئدی محسوب می گردد.

اگر کودک تازه تولد یافته، یکی از شرایط ذیل را دارا باشد، می تواند به تابعیت سوئد از طریق تولد دست یابد:

چنانچه مادر نوزاد از اتباع سوئدی بوده باشد. در این صورت حتی اگر نوزاد در کشور دیگری به دنیا آمده باشد، باز هم تابعیت مادر برای او ثبت می گردد.

چنانچه یک مرد از شهروندان سوئدی با یک زن خارجی که از اتباع دیگر کشورهاست، ازدواج کند، فرزند آنها سوئدی محسوب می شود. این در حالی است که شاید فرزند آنها در خاک کشور دیگری تولد یابد که این موضوع چشم پوشی می شود.

چنانچه پدر و مادر فرزند تا قبل از 18 سالگی او، رسما ازدواج نکرده باشند. پدر سوئدی و مادر تبعه سایر کشورها باشد. اگر فرزند در کشوری غیر از سوئد متولد شده باشد، تابعیت سوئدی به فرزند تعلق می گیرد.

 

قوانین تابعیت سوئد در بدو تولد

تابعیتی که کودک در بدو تولد می گیرد به تابعیت والدین بستگی دارد. کودکی که پس از یک آوریل 2015 متولد شود، بدون توجه به محل تولد فرزند، اگر یکی از والدین شهروند سوئد باشد، به طور خودکار شهروند سوئد می شود. کودکی که قبل از یک آوریل 2015 در کشور دیگری غیر از سوئد متولد شود، با پدر سوئدی و مادر خارجی که با یکدیگر ازدواج نکرده اند، به طور خودکار تابعیت سوئد نمی شود. برای اینکه کودک شهروند سوئد شود، پدر کودک باید یک اطلاعیه تابعیت سوئدی برای کودک ارسال کند.

 در صورتی که والدین بعدا با یکدیگر ازدواج کنند و کودک زیر 18 سال و مجرد باشد، کودک نیز می تواند شهروند سوئد شود. از سال 2001 سوئد یک قانون نسبتاً لیبرال در مورد شهروندی دارد. این بر هر 2 عنصر حق ملیت مبتنی بر والدین و اصل شهروندی حق تولد تأکید دارد.

بر اساس اصل والدین، این تابعیت والدین است که تعیین کننده این است که کدام تابعیت به کودک در بدو تولد اعطاء می شود. اگر یک زن سوئدی فرزندی به دنیا بیاورد، آن کودک به طور خودکار تابعیت سوئدی را دریافت می کند.

 

مزایای اقامت سوئد از طریق تولد

متقاضی اخذ اقامت کشور سوئد از طریق تولد کودک می تواند از مزیت های فراوان زندگی در این کشور برخوردار شود. از جمله مهم ترین مزیت های اقامت در سوئد موارد زیر را می توان برشمرد:

دارای اقتصاد قدرتمند و بالاترین میزان درآمد در بین کشورهای اروپایی

پایین بودن نرخ بیکاری و وجود تعطیلات طولانی مدت در تقویم این کشور

امکان برخورداری از مزایای شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن

بالا بودن امنیت اجتماعی و رفاه و بالا بودن استانداردهای زندگی

عدم تبعیض نژادی و رعایت برابری و عدالت اجتماعی

رواج زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مردم

امکان زندگی در کشوری پیشرفته با بالاترین سرعت اینترنت، دارای رتبه پنجم در جهان

بالا بودن میانگین جهانی از لحاظ کیفیت محیط زیست

وجود تعادل میان کار و زندگی و وجود ساعت های کاری انعطاف پذیر و دریافت حقوق در تعطیلات

امکان برخورداری مهاجران از بیمه ها و خدمات اجتماعی

زندگی در اجتماع مردم صلح طلب و ورزش دوست سوئد

برابری و عدالت در محیط کار و عادت مردم به سفرهای تفریحی و کشتی سواری شبانه

مرخصی برای والدین و مرخصی های با حقوق تا ۵ هفته در سال

دارا بودن سیستم حمل و نقل منظم و دقیق و وجود جاذبه های طبیعی بکر و فوق العاده

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

امتیاز اخذ تابعیت سوئد

آیا از امتیاز تابعیت سوئد اطلاعی دارید؟در ابتدای امر لازم است بدانید که پاسپورت کشور سوئد در رتبه 4 ارزشمندترین پاسپورت های جهان قرار دارد. بنابراین این پاسپورت جزو برترین پاسپورت های دنیا است. اما اخذ تابعیت سوئدی علاوه بر آزادی مسافرت به کشورهای مختلف دنیا، امتیازات دیگری نیز برای دارنده آن در پی دارد.

از امتیازات پاسپورت سوئد می توان به حق کامل کار و زندگی در سوئد، داشتن حق رای در انتخابات پارلمان سوئد، حق کاندیداتوری برای پارلمان سوئد، حق الحاق به نیروهای پلیس و ارتش سوئد و... اشاره نمود.

سوئد در اعطای تابعیت طی سال 2023 از طریق سیستم خون عمل کرده است اما برای جلوگیری از بی تابعیت شدن افراد روش خاک را هم به طور محدود پذیرفته است. با این حال با توجه به این که قوانین سوئد به طور عمده از نظام خون پیروی می کند در حال حاضر بهترین راه برای اخذ پاسپورت این کشور از طریق چند سال اقامت با تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و یا پناهندگی است.

 

نتیجه گیری

موسسه ما بزرگترین و معتبر ترین موسسه حقوقی در ایران همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع مهاجرت به سوئد از طریق تولد و تمامی مسائل حقوقی و مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با مهاجرت به سوئد از طریق تولد و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در اروپا ، با دفتر مرکزی ما تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان حقوقی و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/36em72

پربیننده ترین
اخبار داغ