مهاجرت تحصیلی به رومانی
کد خبر: 601

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به رومانی

picture

رومانی کشوری است در جنوب خاوری اروپا و پایتخت آن بخارست است. شرایط بسیار خوبی برای زندگی در رومانی پس از مهاجرت به رومانی وجود دارد و توانسته بهترین فضای زندگی برای بانوان فراهم نماید، کودکان در این کشور در یک فضای بسیار آرام و مطمئن زندگی می‌کنند و هیچ نوع آسیبی به آنها وارد نمی‌شود. در کشور رومانی فضایی برای زندگی با سلیقه‌های مختلف همراه است. پس از ۷ سال زندگی در رومانی می‌توانید درخواست پاسپورت رومانی دهید، مدارک شما ارزیابی می‌شود و مشخص می‌شود که آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

بهتر است تاریخ و شرایط زندگی در رومانی را بهتر یاد بگیرید. کار در کشور رومانی برای کسانی که پاسپورت این کشور را دارند به سادگی فراهم شده است. جدیدترین شرایط اقامت در کشور رومانی براساس رویکردهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود.در مجوعه ما می‌توانید یکی از بهترین روش های مهاجرت را برای خود انتخاب کنید.

مهاجرت به رومانی

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به رومانی وجود دارد که هرکدام شرایط و مزایای مختص به خود را دارند. دانستن روش‌های مختلف مهاجرت به رومانی می‌تواند در بدست آوردن اطلاعات برای افرادی که قصد اخذ تابعیت رومانی را دارند مفید باشد.

انواع روش‌‌های مهاجرت به رومانی به شرح زیر است:

  • مهاجرت به رومانی از طریق کار
  • مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل
  • مهاجرت به رومانی از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج
  • مهاجرت به رومانی از طریق همراه
  • مهاجرت به رومانی از طریق تولد
  • مهاجرت به رومانی از طریق ویزای توریستی قطر
  • مهاجرت به رومانی از طریق پناهندگی

در بین روش‌های مختلفی که برای مهاجرت به کشور رومانی دیده می‌شود سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن با آینده‌ای روشن است. دولت کشور رومانی بسیار علاقه به وسعت طرح‌های دولتی و تجاری خود دارد و در این زمینه نیز قوانین جدیدی دیده می‌شود. یکی دیگر از مزایای اقامت در رومانی با تحصیل، امکانات عالی این کشور برای دانشجویان است.

مهاجرت تحصیلی به رومانی

روال مهاجرت از طریق تحصیل در رومانی به این صورت است که شما در ابتدا باید درخواست تحصیل به یک یا چندین دانشگاه در کشور رومانی ارائه دهید، درخواست شما ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که آیا واجد شرایط تحصیل در این کشور هستید یا خیر. دانشگاه‌های دولتی در کشور رومانی به شما اعلام می‌کند که باید در یک آزمون مشخص شرکت نمایید.

گرفتن آزمون ورودی می‌تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین صورت بگیرد. در صورتی که در آزمون به رتبه خوبی دست یافتید می‌توانید سایر مدارکی که از سوی دانشگاه اعلام شده را تنظیم نمایید، در نظر داشته باشید که از سوی دانشگاه برای شما دعوتنامه ارسال می‌شود که در آن قید شده است که آیا تحصیل شما رایگان است یا خیر و همینطور وضعیت خوابگاه شما نیز ارزیابی می‌شود در صورتی که همه چیز درست باشد می‌توانید به سادگی تحصیل در کشور رومانی را آغاز نمایید. در این کشور تحصیل در چندین بخش مختلف نیز فراهم شده است. کشور رومانی از دسته کشورهایی است که توانسته تحصیل رایگان در وضعیت بورسیه را فراهم سازد. این کشور بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا برای افرادی که از نظر عملی قوی هستند و رزومه خوبی دارند فراهم ساخته است.

 

مهاجرت تحصیلی رومانی در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی 3 تا 5 سال طول می‌کشد. همونطور که قبلا هم گفتیم دولت رومانی شرایط ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است. شما میتوانید یکی از افرادی باشید که در زمینه کارشناسی در کشور رومانی تحصیل میکند. البته تحصیل در مقطع کارشناسی و یا همان لیسانس در کشور رومانی هم شرایط خاص خودش را دارد. اما شرط پذیرش در دانشگاه های کارشناسی و تحصیل در این مقطع برای ایرانیان چیست. اولین شرط برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 هست.

اما یک خبر خوب برای شما این است که شما حتی در هنگام تحصیل در این کشور میتوانید مشغول به کار شوید. این یکی از مزایای خوب کشور رومانی هست. یکی دیگر از شرایط تحصیلی در کشور رومانی دارای مدرک دیپلم است. خوشبختانه مدرک دیپلم ایران کاملا قابل مطابقت و ترجمه برای کشور رومانی است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در رومانی 3 تا 6 سال است.

 

مهاجرت به رومانی در مقطع کارشناسی ارشد

پس از فارق تحصیلی در مقطع کارشناسی، می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس در کشور رومانی تحصیل کنید. البته تحصیل در این مقطع شرایط خاص خودش را هم دارد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به حداقل نمره آیلتس 6 دارید. مدت زمان طلایی تحصیل در این مقطع 2 تا 5 سال است. در این مدت شما به صورت مستقیم زیر نظر دولت رومانی خواهید بود. این موضوع بیشتر برای ایجاد شغل مورد نظر و متناسب با تخصص شما است.

همچنین شما از بهترین امکانات مهاجرت تحصیلی و رفاهی نیز بهره مند خواهید شد. در مدت زمان دو ساله دولت رومانی به شما اجازه کار به صورت پاره وقت را میدهد. مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد کشور رومانی بسیار معتبر برای تمامی کشور ها به خصوص کشور های اروپایی است. پس از گرفتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود میتوانید سریعا در رومانی مشغول به کار شوید.

 

نتیجه گیری

تحصیل و مهاجرت تحصیلی در کشور رومانی به زبان های مختلفی امکان پذیر است. اما پیشنهاد ما این است حتما برای اقامت در رومانی با تحصیل به زبان رومانیایی مسلط باشید. تحصیل در این کشور به زبان رومانیایی نیاز به رفتن کالج به مدت یکسال و گرفتن دیپلم زبان دارد. به خصوص اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی، فنی و مدیریتی دارید حتما بهتر است به زبان رومانیایی مسلط باشید. البته این موضوعی نیست که بخواهد سد راه شما باشد و این مسئله برای رویزا کاملا قابل حل است. یکی دیگر از خدمات ما برای شما عزیزان، برگذاری امتحان آنلاین زبان است.

که این امتحان کاملا برای دولت و نظام آموزشی رومانی معتبر میباشد. خیلی از افرادی که به اقامت در رومانی با تحصیل هستند از طریق رویزا اقدام به گرفتن ویزا میکنند. بسیاری از افراد حتی کسانی که تقاضای تحصیل پزشکی در رومانی را دارند، به دنبال اقامت در رومانی با تحصیل میگردند. اگر نگران هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور هستید. یا تا به حال به علت ترس از این هزینه ها اقدام به مهاجرت تحصیلی نکردید، ما به شما مهاجرت به کشور  رومانی را پیشنهاد میکنیم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/36eee2

پربیننده ترین
اخبار داغ