زندگی در سنگاپور
کد خبر: 1518

هزینه های زندگی و تحصیل در سنگاپور

picture

هزینه های زندگی و تحصیل در سنگاپور

سنگاپور کشوری امن با کمترین میزان دزدی در جهان، یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیاست که از دانشگاه های خوبی برخوردار است و رفاه اجتماعی در آن قابل قیاس با کشورهای رده بالای جهان است. سگاپور با این ویژگی های مثبت یکی از ارزان ترین کشورهای آسیا برای اقامت است.

قبل از اینکه به توضیح میزان هزینه ها در این کشور بپردازیم مناسب دیدم شما را با برخی قوانین حاکم در این کشور مدرن آشنا سازیم. نکات جالبی در مورد کشور سنگاپور وجود دارد، از جمله اینکه جویدن آدامس در این کشور ممنوع است. این کشور تا سال 1963 مستعمره بریتانیا بوده است. شکل جغرافیایی این کشور به صورت مجمع الجزایر با جزیره هایی کوچک می باشد.

درباره کشور سنگاپور

در حال حاضر توانسته از حیث شرایط اقتصادی در میان پررونق ترین کشورهای جهان قرار بگیرد. نظام آموزشی این کشور بسیار پیشرفته می باشد و برخی از دانشگاه های این کشور توانسته اند در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار بگیرند. زبان رسمی این کشور، زبان انگلیسی می باشد و دیگر زبان های بومی موجود در این کشور زبان های تامیل، زبان چینی و زبان مالایی می باشد. تنوع فرهنگی در میان این کشور بسیار زیاد می باشد به صورتی که می توان بیان نمود که، مردم این کشور قادر می باشند به بیش از 20 زبان تکلم داشته باشند.

 

هزینه زندگی در سنگاپور

این کشور همواره توانسته در زمینه فعالیت های اقتصادی دارای عمل کردی به شدت قدرتمند و پویا باشد و همچنین توانسته برای مردم خود سطح بالایی از زندگی کردن در این کشور را از لحاظ اقتصادی فراهم نماید. واحد پول این کشور، دلار می باشد البته دلاری که واحد سنگاپور می باشد که واحد پولی این کشور با علامت اختصاری sgd نشان داده می شود. به صورت میانگین و متوسط میزان هزینه های زندگی در این کشور ویژه می باشد، که می تواند شامل موارد زیر باشد.

میزان مخارج و هزینه های مربوط به خوراک در سنگاپور: غذا در این کشور بسیار مناسب و ارزان می باشد. در هر صورت مثل بسیاری از کشورهای دیگر جهان میزان مخارج و میزان هزینه غذا کاملا به خود شخص متقاضی بستگی دارد. در اینجا ما به قیمت چند مواد غذایی پر مصرف اشاره کرده ایم.

 • هزینه یک وعده ناهار معمولی         $10.4
 • هزینه یک وعده غذا از نوع فست فود            $5.95
 • هزینه لازم برای نیم کیلو مرغ بدون استخوان $3.76
 • یک کیلو گوشت قرمز        $17.60
 • پنیر محلی           $19.36
 • یک شانه تخم مرغ            $2.41

هزینه مسکن در سنگاپور

میزان هزینه لازم در زمینه مسکن در این کشور بستگی به عوامل مختلفی دارد مثل سن، تعداد اعضای خانواده و غیره. جدول ذیل حدود اجاره مسکن در سنگاپور را نشان می دهد:

 • آپارتمان 1 خوابه $928 تا $2972
 • آپارتمان 3 خوابه $1783 تا $5945

مخارج و هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور بستگی به امکانات موجود در این کشور دارد و به صورت کلی می توان گفت که بسیار مناسب و پایین می باشد. در واقع می توان گفت که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و برای شخصی که سبک زندگی دانشجویی را انتخاب می نماید به نسبت شخصی که به سبک دیگری در این کشور زندگی می نماید بسیار مناسب می باشد. هزینه تحصیل در سنگاپور نیز با توجه به رشته و دانشگاه سالانه 6000$ تا 18000$ (دلار آمریکا) می باشد.

در صورتی که شما هم با مطالعه مقاله فوق مایل به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور و سایر برنامه های مهاجرتی هستید این فرصت را دارید تا با انجام مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اطلاعات جامع و بدست آوردن نتیجه ای مطلوب برخوردار شوید. دانشجویان عزیز به جهت تحصیل کم هزینه می توانند در سایر مقالات موضوع تحصیل رایگان در اروپا را مطالعه نمایند.

شرایط و هزینه های دانشجویی سنگاپور

سنگاپور به عنوان قطب مالی آسیا، آموزش با کیفیت بالا را از طریق تعدادی از دانشگاه های بین المللی که به طور گسترده ای در این کشور شناخته شده هستند ارائه می دهد. در حالی که کمک های مالی مختلفی به دانشجویان بین المللی برای کاهش هزینه های دانشجویی سنگاپور ارائه می شود. اما کسب مدرک دانشگاهی در سنگاپور می تواند بسیار هزینه های زیادی به همراه داشته باشد. طبق گزارش HSBC که در سال 2014 منتشر شد. سنگاپور دومین کشور گران قیمت برای دانشجویان بین المللی پس از استرالیا می باشد.

هزینه دانشگاه ها و کالج های کشور سنگاپور می تواند سالانه 19000$ (دلار) باشد. اما هزینه تحصیل و هزینه های دانشجویی سنگاپور با توجه به با سطح تحصیل متفاوت می باشد. در اینجا متوسط ​​هزینه تحصیل برای یک دانشجوی بین المللی در کشور سنگاپور ذکر شده است:

دوره تحصیلی

شهریه به دلار

دوره تحصیلی دیپلم

8000$

دوره تحصیلی کارشناسی

24000$

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

18000$

با توجه به هزینه های بالا در دانشگاه ها و کالج ها، دولت سنگاپور با هزینه های یارانه ای موسسات مهارتی را برای دانشجویان تاسیس کرد. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی با کسب بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی می توانند هزینه های خود را در کشور سنگاپور کاهش دهند.

اقامت دانشجویان در سنگاپور

دانشجویان بین المللی در سنگاپور می توانند در خوابگاه های دانشگاه، مسکن های خصوصی یا مسکن دولتی زندگی کنند. خوابگاه های خصوصی چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه نیز برای دانشجویان در دسترس است. برجسته ترین مکان های اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور سنگاپور به صورت زیر می باشد:

خوابگاه های دانشجویی در سنگاپور: بیشتر دانشگاه های سنگاپور تسهیلات خوابگاه را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. دانشجویان برای تأمین هزینه خوابگاه باید در فرم درخواست همان موارد را اعلام کنند. به هر حال، اقامت در خوابگاه های دانشجویی به در دسترس بودن در خوابگاه های دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. خوابگاه های دانشگاه معمولا بسته به نوع اتاقی که دانشجو برای آن انتخاب می کند، بین 146$ الی 500$ (دلار) هزینه دارند.

اجاره خانه های شخصی در سنگاپور: دانشجویان بین المللی که نمی توانند در خوابگاه های دانشگاه بمانند. تمایل به ماندن در خوابگاه ها ندارند می توانند در آپارتمان های اجاره ای نیز زندگی کنند. معمولا اتاق های اجاره ای برای دانشجویان در مناطق اطراف دانشگاه در دسترس است. اتاق های اجاره ای حدود 800$ (دلار) هزینه دارند.

هزینه های تحصیل دانشجویی در دانشگاه های سنگاپور

میزان شهریه برنامه های کارشناسی ارشد برای 5 دانشگاه برتر سنگاپور به صورت زیر می باشد:

مرکز تحصیلی

شهریه به دلار تقریبی

کار درسی

پژوهش و تحقیقات

دانشگاه ملی سنگاپور

$23000 الی 52000$

$19000 الی 31000$

دانشگاه فنی نانیانگ

$20000 الی 55000$

24000$

دانشگاه مدیریت سنگاپور

$28000 الی 46000$

24000$

دانشگاه سیم

$19000 الی 28000$

19000$

دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور

$19000 الی 28000$

28000$

خوابگاه های خارج از دانشگاه در سنگاپور

تعداد زیادی از خوابگاه های خارج از دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در سنگاپور در دسترس است. خوابگاه های خارج از دانشگاه می توانند کمی بیشتر از خوابگاه های دانشگاه هزینه دارند. بسته به تسهیلات ارائه شده توسط خوابگاه، هزینه های آن ها متفاوت است. حداقل هزینه اقامت در این خوابگاه ها 400$ (دلار) می باشد.

آپارتمان HDB در سنگاپور: یکی از فرصت های ویژه مسکن در سنگاپور برای دانشجویان بین المللی، آپارتمان های HDB است. آپارتمان های HDB گزینه های ارزان قیمت برای اتاق های خصوصی هستند. با این حال، مکان های این آپارتمان ها ممکن است همیشه برای دانشجویان بین المللی مناسب نباشد. هزینه آپارتمان های HDB از 250$ تا 1000$ (دلار) در ماه متغیر است.

هزینه های زندگی دانشجویی سنگاپور

به طور کلی، هزینه های دانشجویی سنگاپور و مخارج زندگی در این کشور مدرن برای دانشجویان بین المللی بالا می باشند. گزارش HSBC هزینه زندگی این کشور را تقریبا 28000$ (دلار) در سال گزارش می دهد. آن را به دومین کشور گران قیمت برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. البته هزینه های زندگی کاملا به دانشجو و امکانات بستگی دارد. هزینه های مشترک در سنگاپور ممکن است موارد زیر باشند:

 • غذا: معمولا هزینه ماهیانه وعده های غذایی برای دانشجویان بین المللی سنگاپور حدود 300$ (دلار) است.
 • سنگاپور دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مؤثر و بسیار ارزان است. هزینه سیستم حمل و نقل سنگاپور برای دانشجویان تقریبا 75$ الی 185$ (دلار) در ماه باشد.
 • هزینه های شخصی: علاوه بر غذا و حمل و نقل، دانشجویان هزینه های شخصی نیز دارند که هنگام زندگی در یک کشور خارجی باید آن ها را در نظر داشته باشند. برای تأمین هزینه های شخصی در سنگاپور، دانشجویان بایستی حداقل 300$ (دلار) در ماه در نظر داشته باشند.
 • کتاب و ابزار تحصیل: در حالی که بسیاری از دانشگاه ها مطالبی را برای مطالعه ارائه می دهند. همچنین دارای کتابخانه هستند، دانشجویان همچنان باید مانند هر دانشگاهی در سراسر جهان اقدام به خرید کتاب ها و لوازم التحریر های خارج از دانشگاه کنند. برای پرداخت از چنین هزینه هایی توصیه می شود دانشجویان حداقل 200$ (دلار) پول داشته باشند.

کار دانشجویی در سنگاپور

کشور جزیره ‌ای مدرن سنگاپور به دلیل تکامل و تبدیل شدن خود به مرکز آموزشی در سراسر جهان بسیار شناخته شده است. در دهه گذشته، سنگاپور به‌ عنوان یک مرکز آموزشی محبوب به ‌خوبی و واقعاً شاهد ظهور بوده است. اگر رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS را در آسیا در چند سال گذشته بررسی کنیم. ما به وضوح می ‌توانیم ببینیم که چگونه موسسات سنگاپور رتبه ‌بندی را ارتقا داده ‌اند.  به عنوان یک کشور توسعه یافته، به سرعت به یکی از انتخاب های برتر برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. چندین دانشجو از سراسر جهان آرزو دارند برای تحصیلات عالی خود به سنگاپور نقل مکان کنند. اما نمی توان از این موضوع غافل شد که سنگاپور یکی از کشورهای گران است.

در این واقعیت شکی وجود ندارد که سبک زندگی و استانداردهای زندگی در سنگاپور کمتر از سایر کشورهای تاپ مانند بریتانیا، استرالیا یا ایرلند است. هزینه های زندگی در سنگاپور بسیار زیاد است که دانشجو نمی تواند آن را مدیریت کند. بنابراین، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای کمک به امور مالی خود در حین تحصیل، به شغل پاره وقت متکی هستند.

 • مشاغل پاره وقت زیادی برای دانشجویان بین المللی در سنگاپور وجود دارد که می تواند به آنها در مدیریت هزینه های زندگی و تحصیل کمک کند.
 • طبق گفته وزارت نیروی انسانی سنگاپور، دانشجویان خارجی در سنگاپور که با کارت دانشجویی زندگی و کار می کنند، مجاز به کار پاره وقت هستند.
 • این دارندگان کارت دانشجویی اغلب به دنبال مشاغل پاره وقت در سنگاپور هستند

کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/2rbvz4

پربیننده ترین
اخبار داغ