مهاجرت به نیوزیلند
کد خبر: 1029

مهاجرت به نیوزیلند؛ مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی

picture

در این مقاله می خواهیم مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی را بررسی کنیم اگر به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این مطلب را می خوانید تا آخر همراه ما باشید. مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که هر ساله تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف از این راه به دنبال اقامت در نیوزلند هستند.

مهاجرت به نیوزیلند

مفهوم پناهجو و پناهنده در نیوزلند

پناهجو و پناهنده دو مفهوم جداگانه هستند هرچند که با هم مرتبط هستند ولی معنای متفاوتی را هم می دهند، کسی که در کشور به دلایل سیاسی، مذهبی، عقیدتی، نژادی و ملیتی مورد تعقیب و آزار و اذیت قرار می گیرد پیش از مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی به عنوان پناهجو شناخته می شود، اما پناهنده به کسی گفته می شود که شرایط او پذیرفته شده است و در واقع مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی او مورد قبول واقع شده است و از این پس می توان او را پناهنده نامید که باید طبق کنوانسیون بین المللی حقوق وی محترم شمرده شود.

از زمانی که درخواست پناهندگی این فرد پذیرفته می شود دیگر او پناهجو به حساب نمی آید بلکه پناهنده می باشد که کشور مورد تقاضا باید از اعضای کنوانسیون ژنو 1951 در دفاع از حقوق پناهجویان باشد یعنی آن را امضا کرده باشد.

مهاجرت به کشوری که بتواند آرزوهای دست نیافته ی فرد را نسبت به محل زندگی کنونی وی تا حدودی محقق نماید، همواره یکی از دغدغه های اصلی مهاجران بوده است. اگرچه این امر، امری شخصی است و نسبت به هر فرد متفاوت است اما بعضی ملاک ها را تقریبا همه مهاجران در نظر دارند.

اطلاعاتی در خصوص پناهندگی در نیوزلند

بر اساس سایت دولتی نیوزیلند، این کشور به پناهندگان کمک می کند تا بتوانند وارد جامعه شوند. به متقاضیان در مورد خدمات پزشکی و بهداشتی آموزش داده می شود و افراد را تشویق می کند تا به دنبال یافتن شغل باشند تا بتوانند مخارج خود را تامین کنند.

دولت نیوزیلند به شخصی که پناهنده نیوزیلند شود، یعنی درخواست پناهندگیش مورد قبول قرار گرفته شود، اقامت دایم می دهد. حتی ممکن است در مواردی او را تبعه نیز محسوب کند. پناهجویان، نیوزلند را به کشوری که آسان پذیرش می دهد می شناسند اما در سال های اخیر امنیت ملی نیوزیلند با توجه به امنیت جهانی و حوادثی که اتفاق افتاد، از این موارد تاثیرگرفته است. لذا سخت گیری بیشتری در این باره صورت می گیرد. مخصوصا پس از قضیه پناهندگی سخت گیری ها از هر زمان بیشتر شده است.

به طور کلی می توانیم بگوییم به منظور مهاجرت به نیوزلند شرایطی لازم است که کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت داشته باشند لازم است این شرایط را کسب کنند.

 مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی امکانپذیر البته به دلیل شرایط ویژه ای که دارد ممکن است تابع شرایط ذیل نباشد ولی با داشتن این شرایط پناهندگی آسانتر می شود.

باید دارای سلامتی کامل باشید.

دارای شخصیت مناسبی باشید.

توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشید.

سن شما زیر 56 سال باشد.

کسب حداقل نمره از امتیاز 100 لازم است.

دولت نیوزلند برای شرایطی مثل تحصیلات، زبان، سابقه کار، سن و امتیازاتی را در نظر می گیرد، هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد امکان پذیرش درخواست شما برای مهاجرت به نیوزلند محتمل تر است.

 

روند درخواست پناهندگی

برای کسانی که به دنبال آشنایی با مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی هستند شاید این سوال مطرح باشد که رویه های معمول پناهندگی در نیوزلند چگونه است و چگونه می توان مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی را انجام داد.

یکی از رایج ترین روش برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این است که پناهجویان به طور معمول سعی دارند که از طریق دریا و به وسیله قایق خود را به نیوزلند برسانند و درخواست پناهندگی کنند در اکثر موارد این افراد به وسیله پلیس های استرالیا متوقف می شوند و نمی توانند وارد نیوزلند شوند، اما طبق توافق های انجام شده بین نیوزلند و استرالیا افرادی که خواهان مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی هستند ابتدا در محلی به نام گینه نو اسکان داده می شود و سپس مراحل درخواست پناهندگی آن ها آغاز می شود.

دو رویه برای پذیرش پناهندگان در نیوزلند وجود دارد، اول این که نیوزلند طبق قرارداد با کمیساریای عالی سازمان ملل سهمیه ای را هر ساله بر پذیرش پناهجویان دارد و هر سال در حدود هزار نفر از این طریق در نیوزلند پناهنده می شوند شرایط این تعداد توسط خود کمیساریای عالی سازمان ملل مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تایید طبق سهمیه کشورها به آن ها داده می شوند، نیوزلند از لحاظ اسکان پناهجویان از این طریق جز بیست کشور اول است. رویه دوم برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی این گونه است که شخص پناهجو پس از رسیدن به ساحل نیوزلند در خواست پناهندگی خود را می دهد.

مهاجرت به نیوزیلند

پناهندگی به نیوزلند و خطرات آن

خیلی از افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند بدون آگاهی تصمیم به انتخاب نادرست می گیرند. پناهندگی به نیوزلند متاسفانه خطرات و ریسک هایی را به همراه دارد. موسسه ما سعی بر این دارد که تمام نکات و ریسک های مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی را برای شما شرح دهد که شما عزیزان بی گدار به آب نزنید.

اکثریت افرادی که مسیر پناهندگی در نیوزلند را به عنوان روش مهاجرت خود برمی گزینند، مجبورند مدام برای حفظ جان و شخصیت و اموالشان دروغ های زیادی را بگویند. به همین جهت افرادی که از طریق پناهندگی وارد کشور نیوزلند می شوند مردم جامعه نگاه درستی نسبت به این افراد ندارند.

افراد با روش های مختلفی به صورت غیر قانونی قاچاقی رفتن به نیوزلند و یا پناهندگی نیوزلند با ویزای توریستی را انتخاب می کنند. همچنین برخی از افراد گول میخورند و توسط قاچاقچیان از طریق دریا اقدام به رفتن می کنند که اکثریت کشته می شوند و جان خود را از دست می دهند.

که در هر دو صورت جان و مال خود را به خطر می اندازند و از لحاظ روحی، روانی و جسمانی آسیب های جبران ناپذیری را برای خود بجای می گذارند.

 

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده و با وجود این که مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به این کشور است، ولی آن را نمی توان به عنوان یک گزینه اصلی جهت مهاجرت به نیوزلند مطرح کرد. مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی با توجه به مشکلات احتمالی که دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود، بسیاری از کسانی که پناهدگی را برای مهاجرت انتخاب می کنند معمولا از خطرات آن آگاهی کاملی را ندارند این نوع مهاجرت در برخی موارد حتی به قیمت جان افراد تمام می شود.

 

 

 

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/2ay7e2

پربیننده ترین
اخبار داغ