تحصیل در آلمان
کد خبر: 577

مهاجرت مقطع لیسانس به آلمان

picture

تحصیل در آلمان از جمله فرصت‌های بی‌نظیری است که می‌تواند آینده شغلی و تحصیلی متقاضیان را متحول کند. کشور آلمان از جمله معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی را با مدرک دیپلم فراهم کرده است. از دیگر دلایل تحصیل در این کشور می‌توان به کیفیت بالای آموزشی، بازار کار مناسب پس از فارغ‌التحصیلی و اعتبار بالای دانشگاه‌های آلمان اشاره کرد. اشاره کرد

شرایط مهاجرت تحصیلی در آلمان

دانشجویان بین‌المللی و به خصوص افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید برای تحصیل در آلمان، ویزای تحصیلی دریافت کنند. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، باید مدارک خود را برای سفارت این کشور ارسال نمائید و سپس برای مصاحبه حضوری از پیش وقت تعیین کنید. وقت سفارت آلمان برای متقاضیان ایرانی یکی از مشکلات تحصیل در کشور آلمان محسوب می‌شود. گاهی این وقت سفارت برای 18 ماه تا 2 سال بعد تنظیم می‌شود. بر اساس قوانین جدید، متقاضیان با شرایط ویژه می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری برای وقت سفارت اقدام کنند. متقاضیانی که دارای شرایط زیر هستند، می‌توانند در حدود 3 تا 4 هفته برای مصاحبه اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند:

افراد دارای بورسیه‌های تحصیلی آلمان

افراد پذیرفته شده برای فرصت مطالعاتی آلمان

متقاضیان پذیرفته شده برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، دارای مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه

 

تحصیل رایگان در آلمان

رایگان بودن تنها مختص به امور تحصیلی دانشجویان است، به این معنا که شما ملزم به پرداخت شهریه نخواهید بود؛ اما ممکن است برای مواردی مانند خدمات دانشجویی، از شما مبلغ ناچیزی دریافت شود.

برای تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان، باید به زبان رسمی این کشور یعنی آلمانی، تا حدود زیادی مسلط باشید. با ارائه گواهی معتبر آزمون زبان و یا مدرک دریافتی از موسسات معتبر، می‌توانید مشمول شرایط تحصیل رایگان در این کشور شوید. در صورتی که بخواهید در دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تحصیل کنید، ممکن است هزینه اندکی از شما دریافت شود. علاوه بر اینکه افراد می‌توانند از امکانات تحصیل رایگان این کشور استفاده کنند، دانشگاه‌ها نیز به دانشجویان خود، بلیط‌هایی را جهت تخفیف گرفتن در امور حمل و نقل یا خوراک ارائه می‌دهند.

تحصیل رایگان، عموما در دانشگاه‌های دولتی و ایالتی امکان‌پذیر است. دانشگاه‌های خصوصی بورسیه‌هایی را به متقاضیان ویژه و دارای شرایط ارائه می‌دهند؛ اما اگر بخواهید بدون بورسیه در دانشگاه‌های خصوصی آلمانی تحصیل کنید، باید شهریه آن‌ها را بپردازید. مجموعه ما به شما کمک می‌کند تا بهترین روش را برای مهاجرت به آلمان و یا هر کشوری که مدنظر دارید، به شما معرفی کند.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی، باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان آلمانی باشند. مدرک دیپلم مورد تایید دانشگاه‌های آلمان، دیپلم 13 ساله است. بنابراین متقاضیان ایرانی باید در دوره یک ساله فاندیشن و آمادگی قبل از دانشگاه شرکت کنند. در واقع شرکت در این دوره به منزله اخذ مدرک دیپلم 13 ساله مورد پذیرش آلمان می‌باشد.

متقاضیان ایرانی، پس از شرکت در دوره فاندیشن و کسب نمره لازم، می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی را شروع کنند. مدرک مهارت زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی آلمان، مدرک زبان سطح  B1 و B2 می‌باشد. مدت زمان تحصیل لیسانس در آلمان، 6 ترم تا 8 ترم می‌باشد. متقاضیان می‌توانند در مقطع کارشناسی آلمان در رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد و زیست‌شناسی به تحصیل بپردازند. البته طیف تنوع رشته دانشگاه‌های این کشور بسیار است و شما به هر رشته‌ای که علاقمند باشید، می‌توانید در آن پذیرش دریافت کنید.

باید گفت که طبق قانونی در کشور آلمان، به دانشجویانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، به مدت چهار الی پنج سال تا زمان اخذ مدرک کارشناسی، هر ماه 650 یورو اعطا می‌شود. به صورت کلی، زبان آموزش در دانشگاه‌ها آلمانی است، بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید دارای دانش کافی از زبان آلمانی باشند.

 

بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان در آلمان

یکی از امکانات مهمی که دانش‌آموزان جهت تحصیل در آلمان برای اخذ آن اقدام می‌کنند، بورسیه تحصیل در مقطع دبیرستان است. با توجه به سیستم آموزشی موجود در آلمان، تحصیل در مدارس دولتی این کشور رایگان می‌باشد. به همین دلیل امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان و مقاطع پایین‌تر تحصیلی امکان‌پذیر نیست؛ زیرا دانش‌آموزانی که به واسطه تحصیل رایگان در دبیرستان وارد این کشور شده‌اند بابت تحصیل خود هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل رایگان در کشور آلمان می‌باشند.

 

مدارک لازم برای تحصیل در آلمان

مدارکی که شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور آلمان نیاز خواهید داشت، شامل موارد زیر هستند:

خلاصه سوابق کاری

توصیه‌نامه‌ها (حداقل دو عدد)

عکس‌های مناسب برای گذرنامه

کپی گذرنامه شما

گواهی پزشکی

بیمه‌نامه

اسنادی که بیانگر تجربه کاری هستند (در صورت وجود)

پرسش‌نامه خاص دوره (در صورت پرسش)

امتحان TestAS

ترجمه گواهینامه‌های تحصیلی و مدارک (در صورت درخواست)

اثبات توانایی و تمکن مالی (در صورت درخواست)

همان طور که گفته شد، تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان رایگان می‌باشد. باید توجه داشت که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها هنوز برخی هزینه‌های اداری یا کمک هزینه ترم وجود دارد. معمولا کمک هزینه ترم شامل هزینه انجمن‌های دانشجویی، بلیط حمل و نقل عمومی و هزینه ثبت‌نام می‌شود.

 

مزایا تحصیل در آلمان

متقاضیان با تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، می‌توانند از بسیاری از مزیت‌های اقامت، زندگی و تحصیل در این کشور برخوردار شوند. از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور، می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

  • تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی
  • تحصیل رایگان در این کشور به زبان رسمی در دانشگاه‌های دولتی
  • اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی آلمان پس از فارغ‌التحصیلی
  • امکان یافتن کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی در فرصت 18 ماهه جستجوی کار
  • دریافت مجوز کار پاره وقت دانشجویی و کار و اشتغال و کسب درآمد
  • امکان کار و اشتغال و سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ ویزا
  • تحصیل رایگان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

 

 

 

نتیجه گیری

آلمانی‌ها به نظم و وقت‌شناسی اهمیت زیادی می‌دهند، بنابراین اگر وقت‌شناس نباشید، ممکن است برای دوستی با آلمانی‌ها به مشکل برخورد کنید. این کشور دارای فرهنگ شگفت‌انگیزی است که تا حد زیادی تحت تأثیر تاریخ غنی آن و تا حدی تحت تأثیر کشورهای همسایه است. کشور آلمان بسیار پیشرفته و صنعتی است و در کنار همه این مزایا، بسیار تاریخی و شگفت‌انگیز است. آلمان سرزمینی پر از تنوع برای سبک زندگی‌های مختلف است و به قطع یقین، دوران تحصیل فوق‌العاده‌ای را برای شما می‌سازد.

تحصیل در این کشور در هر سه مقطع امکان‌پذیر است و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان وجود دارد. یکی از مزایایی که توجه دانشجویان را از سراسر جهان به تحصیل در این کشور جلب نموده است، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور است. بیمه درمانی برای دانشجویان در آلمان معمولاً مقرون به صرفه است و بسته به اینکه در آلمان بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشید، بدون نگرانی در مورد هزینه‌ها از مزایای بی‌شماری برخوردار خواهید شد.

مجموعه ما در تلاش است شما را به اهداف مهاجرتی خود برساند و مقرون به صرفه ترین راه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://mohajerat.org/d/2ay6y2

پربیننده ترین
اخبار داغ